02.07.2020/11:43

Klienci sklepów Aldi zapłacą za parking przy pomocy aplikacji mobilnej

Sieć Aldi poinformowała, że począwszy od 6 lipca będzie współpracować w Polsce już tylko z jednym operatorem systemów parkingowych. Na tym nie koniec zmian.

Klienci dyskontów niemieckiego operatora będą mogli płacić za parkowanie bez pobierania biletu, przy pomocy aplikacji mobilnej. Wystarczy zaznaczenie czasu parkowania i rozpoczęcie sesji, aplikacja sama pobierze odpowiednią opłatę. Rozwiązanie to ma zagwarantować "higieniczne i całkowicie bezpieczne dokonywanie płatności za postój na parkingu".

Systemy parkingowe na parkingach przy sklepach Aldi wprowadzone zostały przez sieć handlową na przełomie 2017 i 2017 r. Od ubiegłego roku nadzór nad parkingami przy sklepach sprawowały dwie firmy, które przyjęły jeden spójny system zarządzania. Od teraz współpraca kontynuowana będzie tylko z jednym partnerem - APCOA.

- W Aldi bardzo poważnie podchodzimy do wszystkich zgłaszanych nam przez klientów problemów. Powtarzające się uwagi dotyczące nieprawidłowości w naliczaniu opłat za postój na parkingach wybranych sklepów sieci, stały się dla nas sygnałem do dokładniejszego przyjrzenia się pracy operatorów na naszych parkingach – mówi cytowana w komunikacie Agnieszka Musioł, kierownik ds. zarządzania obiektami Aldi Polska.

Jak wskazuje, atutem aktualnego rozwiązania jest możliwość przedłużania czasu parkowania bez konieczności powrotu do samochodu i otrzymywanie po każdym parkowaniu mailowo potwierdzenia z danymi o całej sesji parkowania.

Aldi zapowiada, że po rozluźnieniu obostrzeń związanych z koronawirusem wznawia kontrole na swoich parkingach. Do tej pory firma APCOA odpowiadała za systemy parkingowe przy sklepach sieci na północy kraju, a także w rejonie Dolnego Śląska i województwa opolskiego. Teraz pod nadzorem operatora znajdzie się 38 płatnych parkingów przy sklepach Aldi.

- Zmiany operatora nie wpłyną w żaden sposób na znany już klientom system naliczania opłat za postój na parkingu. Tak jak dotychczas, w każdym sklepie Aldi objętym systemem parkingowy, pierwsza godzina postoju będzie bezpłatna, pod warunkiem pobrania biletu i umieszczenia go za przednią szybą w widocznym z zewnątrz miejscu lub po uruchomieniu sesji w aplikacji mobilnej.Jak wskazują wewnętrzne analizy sieci, godzina to optymalny czas potrzebny na zrobienie zakupów. Każda kolejna godzina podlega opłacie w wysokości 4 zł - tłumaczy dyskontowa sieć w komunikacie.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Bob 02.07.2020

    Godzinę spędzić w Aldi :) Tam nic praktycznie nie ma.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.