10.04.2020/09:23

Koniec rynku pracownika w handlu? Dyskonty są szturmowane przez chętnych do pracy

Dyskonty notują rekordowe liczby zgłoszeń chętnych do pracy, przyciąganych przez wysokie zarobki, benefity i stabilność zatrudnienia. Zgłaszają się m.in. zwalniani pracownicy gastronomii – ustalił portal money.pl.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

7 komentarzy

 • Sprzedawca ze Społem 13.04.2020

  ~Ryba - Jeśli faktycznie jest tak jak piszesz to masz rację. Ja wrócą z urlopu to im podziękuj za współprace. Mimo wszystko jednak jakaś lojalność chyba obowiązuje.

 • Ryba 12.04.2020

  Nie płacę mało. Po prostu dałem im wolne, bo ile można przestawiać sklep jak jest zamknięty. Nie chciałem zwalniać, więc w dobrej wierze dałem wolne. A jak poprosiłem o przyjście to... urlop. Bo się należy i można z Lidla druga pensje. Więc po powrocie z urlopu wręczę wypowiedzenia, zapłacę za miesiąc bo taki mam okres wypowiedzenia i znajdę nowego pracownika. Skoro lepszy jest Lidl na kasie niż butik.... Niech spadają...

 • Do @Ryba 11.04.2020

  Widocznie mało płacisz :)

 • Ryba 11.04.2020

  Moi pracownicy z zamkniętego sklepu zatrudnili się na umowie zlecenie w Lidlu. Jak nakazałem przyjść do pracy poprosili o urlop. Szok

 • Dawid1309 10.04.2020

  Rynek pracodawcy to pobożne życzenie zachodnich koncernów który w dłuższej perspektywie na szczęście raczej już nie wróci. Inflacją też straszyli a teraz boją się deflacji..

 • munio 10.04.2020

  Chcą na umowę zlecenia na miesiąc-dwa. Przeczekać zamknęte granice. Bo za tak mizerne wynagrodzenie w takim kieracie dłużej się nie da.

 • Baba z woza 10.04.2020

  Jezuniu kochany, za chwile wymyślicie że do rolnika kolejka się ustawia :) Dużo chętnych do pracy za grosze w warunkach zagrożenia zarazić się? To nie żart? :)

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.