12.03.2020/10:01

Koronawirus w handlu. Po obecnych mocnych wzrostach w II kw. br. Polacy mocno ograniczą zakupy w sklepach

Jakub Borowski, główny ekonomista Credit Agricole Bank Polska zasygnalizował w rozmowie z dziennikiem „Rzeczpospolita”, popyt konsumpcyjny w kontekście dalszego rozszerzania się epidemii koronawirusa i działań rządu, który będzie dążył do ograniczenia rozprzestrzeniania się COVID-19 może w II kw. 2020 r. spaść w ujęciu rok do roku.

Jak podkreśla w rozmowie z „Rz” Jakub Borowski działania rządu zmierzające do ograniczenia rozprzestrzeniania się koronawirusa, wymuszą ograniczenie wydatków konsumpcyjnych. Ekspert podkreśla jednak, że ten efekt ograniczy się do II kwartału br. Jednocześnie w III kw. konsumpcja nie wróci już do poziomu do wcześniejszych poziomów.

Ekonomista dodaje, że obecna sytuacja mocno uderzy w dynamikę wzrostu polskiej gospodarki, która spadnie mocno poniżej – zakładanych wcześniej przez bank – 2,7 proc. PKB.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.