16.07.2021/12:23

Kurs akcji Pepco na GPW coraz wyższy. Inwestorzy wierzą w potencjał spółki

Kurs akcji Pepco od debiutu na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, mającego miejsce niecałe dwa miesiące temu, wzrósł aż o 30 proc. Wyniki spółki budzą optymizm inwestorów, ale są też elementy ryzyka – podaje „Puls Biznesu”.

Przypomnijmy, że w czwartek Pepco poinformowało, że od października zeszłego roku sieć powiększyła się o 342 nowe sklepy, w tym 224 pod szyldem Pepco - jest to wzrost o 15,5 proc. Grupa zanotowała stabilny wzrost sprzedaży w podstawowych segmentach: w przypadku sieci Pepco miał miejsce wzrost sprzedaży LfL o 37,3 proc. w trzecim kwartale, a w ujęciu od początku roku fiskalnego wzrost sprzedaży wyniósł 9,6 proc.

Jak czytamy w„Pulsie Biznesu”, aktualnie największym zagrożeniem dla kursu Pepco jest ryzyko, że główny akcjonariusz może szybko kierować na rynek kolejne znaczące pakiety akcji. Południowoafrykańska firma Steinhoff International, do której należy prawie 80 proc. akcji Pepco, musi do połowy 2023 r. spłacać swoich wierzycieli, którym jest winna ponad 10 mld dolarów, zaś Pepco, to w tej chwili jej najcenniejsze aktywo.

Obowiązujący inwestora po debiucie Pepco na GPW lock-up wygasa w drugiej połowie listopada.

Więcej w "Pulsie Biznesu"

 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także