30.08.2018/15:48

Lidl wybuduje market całkowicie neutralny dla klimatu

Szwedzki oddział Lidla wybuduje pierwszy market, spełniający niezwykle wyśrubowane parametry certyfikatu NollCO2, co ma zapewnić, że budynek będzie w czasie całego swojego funkcjonowania – od budowy aż do rozbiórki – całkowicie neutralny dla klimatu, czyli będzie się charakteryzował zerową emisją netto CO2.

Opracowany przez instytut Sweden Green Building Council certyfikat NollCO2 należy do najbardziej restrykcyjnych na świecie. Obejmuje ona cały cykl życiowy budynków, wraz z materiałami budowlanymi, procesem budowy, eksploatacją oraz przyszłą rozbiórką. Lidl postanowił, że w ramach pilotażu wybuduje w szwedzkiej miejscowości Visby market zgodnie z regułami i normami wyznaczonymi przez certyfikat NollCO2.

Niemiecki dyskonter chce być pionierem w budowaniu obiektów handlowych w taki sposób, w trakcie ich cyklu życiowego emisja CO2 netto była zerowa. “Dług” w postaci niewielkiej emisji CO2 w trakcie produkcji materiałów budowlanych oraz samej budowy obiektu będzie kompensowany przez wdrażanie różnych rozwiązań chroniących klimat, takich jak produkcja energii odnawialnej.

– W ramach całej naszej firmy wyznaczamy sobie bardzo ambitne cele w zakresie zrównoważonej gospodarki. Dotyczy to także surowców i materiałów wykorzystywanych przy budowie nowych obiektów. Przystępując do projektu NollCO2 chcemy pomóc w przyspieszeniu rozwoju technologii, które przyczyniają się do zmniejszenia negatywnego wpływu człowieka na środowisko naturalne – zapewnia Thomas Brattlöw, dyrektor ds. nieruchomości w Lidl Sweden.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.