27.11.2016/01:47

Lidl zainwestuje na Litwie w 2017 r. 60 mln euro

Radostín Roussev-Peine, CEO Lidl Litwa zapowiedział, że w przyszłym roku niemiecki operator zainwestuje na litewskim rynku 60 mln euro. Jak podała agencja LETA / BNS w 2016 r. dyskonter zainwestuje w sumie podobną kwotę.

Lidl ruszył z ekspansją na rynku litewskim w czerwcu br. W ostatnich miesiącach firma wydała 40 mln euro na budowę centrum dystrybucyjnego i ok. 20 mln euro na rozwój sieci sklepów. Niemiecka sieć ma obecnie na Litwie 21 sklepów, a w najbliższych tygodniach otworzy kolejną placówkę.

Radostín Roussev-Peine, CEO Lidl Litwa poinformował, że w 2017 r. prowadzona przez niego firma zainwestuje na rynku litewskim kolejne 60 mln euro. Nie chciał jednak podać dokładnej liczby planowanych sklepów.

Można jednak przypuszczać, że głównym celem dla Lidla na Litwie na przyszły rok będzie rozwój sieci handlowej. To może oznaczać, że liczba placówek, które zostaną otwarte będzie znacznie większa niż w roku obecnym

W ciągu trzech lat Lidl zainwestował na Litwie w sumie 120,6 mln euro w budynki, grunty i wyposażenie.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.