16.04.2020/18:44

Lodówkomaty InPost nawiązały partnerstwo z siecią Auchan!

Pilotażowy program lodówkomatów firmy InPost zyskał nowego, dużego partnera. Dostawy świeżej żywności z gwarancją zachowania temperatury dostaw będzie realizowała sieć Auchan.

Testowany już od pewnego czasu koncept lodówkomatów InPost zyskał nowego partnera – Auchan Direct. Francuski detalista będzie realizował zamówienia świeżej żywności w ramach e-grocery za pośrednictwem sieci automatów paczkowych z kontrolowaną temperaturą przechowywania.

Rafał Brzoska, główny udziałowiec sieci InPost, zdaje sobie sprawę, że każdy kryzys ekonomiczny zmienia oblicze gospodarki, stwarzając nowe szanse i zagrożenia.

„My widzimy mnóstwo zagrożeń, ale również wiele szans – niektóre już wykorzystujemy, uruchamiając nowe usługi. Nasz pilotażowy projekt lodówkomatów właśnie pozyskał nowego dużego partnera w dostawach świeżej żywności z gwarantowaną zachowaną temperaturą dostaw. Zarówno mrożonki jak i świeże owoce i warzywa. Widzimy olbrzymi potencjał w kanale e-grocery i zamierzamy na nim odcisnąć swoje mocne inpostowe piętno:) Okres inwestycji w tej materii czas zacząć!” – zapowiada przedsiębiorca.

Dotychczas InPost prowadził pilotaż lodówkomatów głównie we współpracy z sektorem HoReCa. Współpracę z firmą nawiązały m.in. producent soków Tłocznia Chocznia i spółki cateringowe Projekt Karma i Fitness Catering oraz – od lutego 2020 r. – Zakłady Mięsne Janas oraz firma cukierniczo-cateringowa Batida. Zakończona została natomiast współpraca z działającą na rynku e-grocery platformą Szopi.pl.

InPost posiada aktualnie sieć 50 lodówkomatów, spośród których 35 maszyn umiejscowionych jest w aglomeracji warszawskiej, a 15 w Krakowie i okolicach. Jednak na 50 urządzeń chłodniczych, 11 oznaczonych jest na ten moment jako "lodówkomaty nieaktywne".

Przypomnijmy, że główny – a w zasadzie jedyny – konkurent lodówkomatów na rynku polskim, Coolomat, w ubiegłym roku wypowiedział umowy partnerom – m.in. Carrefour, Piotr i Paweł, Frisco.pl, Auchan. Wraz z początkiem 2020 r. rozpoczął się proces demontażu wszystkich ok. 25 urządzeń.

Dodaj komentarz

3 komentarze

  • Janek2020 17.04.2020

    Na lodówkomat się sanepit niezgodzi

  • Warszawa 16.04.2020

    Zadziwia mnie dlaczego Auchan rozwija e-grocery "naokoło". Ma dużą sieć sklepów w Warszawie. Dlaczego nie umożliwia odbiór zamówień w swoich placówkach (wiem że jest taka opcja, ale nie w każdym sklepie). Ostatnio uruchomił we wszystkich hipermarketach możliwość odbioru gotowych zestawów zamawianych przez internet - zestawy słabe, dlaczego nie uruchomią zakupów on-line w konkretnym sklepie. Delegują kilka osób do kompletowania zamówienia na hali sprzedaży - ot co.

  • D. 16.04.2020

    To to jeszcze dziala? Beznadzieja, ustawili gdzies na koncu swiata kilka lodowek...

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.