16.11.2017/12:35

Luis Amaral kupił kolejne akcje Eurocashu

Prezes i właściciel największego pakietu akcyjnego Grupy Eurocash Luis Amaral dokupił kolejne udziały w firmie. Jak zauważa portal bankier.pl, odbyło się to tuż po sporych spadkach grupy i usunięciu jej z indeksu MSCI Poland.

Luis Amaral kupił akcje przez spółkę Amaral & Hijas Holdings SL. Transakcję przeprowadził dwa razy w ciągu kilku dni – 10 i 14 listopada. W sumie nabył 148 938 akcji wartych ok. 4,3 mln złotych. Do tej pory Portugalczyk posiadał ponad 60 mln akcji Eurocashu, więc ostatnie zakupy wydają się być niewielkie. Tu pojawiło się pole do spekulacji.

Zysk netto grupy w trzecim kwartale 2017 roku wyniósł 35,7 mln zł wobec 58,7 mln zł zysku rok wcześniej. Przychody również były niższe od oczekiwanych - wyniosły 6,2 mld zł wobec 6,4 mld zł z konsensusu PAP. O ponad 17 proc. niższy od prognozowanego był także zysk EBITDA (101,5 mln zł wobec oczekiwanych przez rynek 131 mln zł). W raporcie spadki tłumaczono faktem, iż zmniejszyła się rentowność w formatach Cash&Carry oraz Papierosy i produkty impulsowe. Poza tym wzrosły wydatki na najważniejsze projekty.

Bankier.pl, sugeruje, że te ruchy mogą mieć związek z ostatnimi, nie najlepszymi notowaniami Eurocashu i mogą być zapowiedzią poprawy wyników firmy. - Z drugiej jednak, nie można wykluczyć, że te w zasadzie niewielkie dla niego operacje zostały wykonane właśnie po to, by wszyscy myśleli, że już jest wszystko dobrze – czytamy na portalu.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.