06.03.2017/07:30

Nestlé i Coca Cola zakończą współpracę przy produkcji herbaty Nestea

Szwajcarski koncern Nestlé poinformował w komunikacie z 3 marca, że w uzgodnieniu z Coca-Cola Company podjęta została decyzja o zakończeniu współpracy w zakresie produkcji herbat ready-to-drink, sprzedawanych głównie pod marką Nestea. Wspólne joint venture obu firm, spółka Beverage Partners Worldwide, zostanie rozwiązana 1 stycznia 2018 r.

Wspólne przedsięwzięcie Beverage Partners Worldwide (BPW) funkcjonowało dobrze przez ponad 15 lat. Spółka j.v. powstała w 2001 r., obie firmy miały w niej po 50% udziałów. Firma produkuje herbaty gotowe do spożycia (RTD), głównie pod marką Nestea. Sprzedawane one były w Kanadzie i na rynku europejskim. Ponieważ jednak rynek herbat RTD szybko ewoluuje, firma Nestlé doszła do wniosku, że nadszedł czas, aby rozwijać ten produkt niezależnie.

W ramach porozumienia Nestlé udzieli Coca-Cola Company licencji na wytwarzanie Nestea i sprzedaż tej marki na rynkach Kanady, Hiszpanii, Portugalii, Rumunii Węgier i Bułgarii. Na pozostałych rynkach amerykański producent zaprzestanie sprzedaży Nestea.

Nestlé Waters, oddział koncernu ds. napojów, już obecnie zarządza marką Nestea w kilkunastu krajach, włącznie z USA. Na podstawie obecnych uzgodnień firma przejmie sprzedaż we wszystkich krajach europejskich, które nie zostały wymienione w licencji.

Trendy konsumenckie w przypadku kategorii napojów RTD – która szybko rośnie, obecnie to rynek wart 4,5 mld dolarów – ewoluują w kierunku zdrowego nawadniania organizmu. W tym kierunku idą też nowe propozycje asortymentowe marki Nestea.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.