27.02.2017/10:54

Potężne zmiany w kadrze kierowniczej w Tesco Express

Tesco ogłosiło, że zamierza gruntownie zreorganizować niższy szczebel zarządzania w sieci sklepów Tesco Express. Firma chce zlikwidować ok. 1700 etatów zastępców kierowników sklepów tego formatu. Nie oznacza to jednak redukcji zatrudnienia, ponieważ równocześnie firma chce zatrudnić ok. 3300 kierowników zmiany. Za mniejsze pieniądze.

Brytyjski detalista postanowił mocno zreorganizować kadrę menedżerską w sieci Tesco Express. Firma zwolni 1700 pracowników pełniących funkcję zastępcy kierownika. Zwolnieni pracownicy będą się mogli ubiegać o jeden z 3300 nowo utworzonych etatów kierownika zmiany - co jednak będzie się wiązało z obniżką wynagrodzenia. Inna możliwość to aplikowanie na stanowisko zastępcy kierownika w innym formacie Tesco.

Zmiany mają na celu poprawę obsługi klienta i uproszczenie struktur zarządzania. Poprzedzone zostały zakończonymi sukcesem testami, przeprowadzonymi w pewnej liczbie placówek.

– Chcemy poprawić obsługę klientów w naszych placówkach Tesco Express, w związku z czym zamierzamy przenieść część naszych kolegów na salę sprzedaży. W tym celu stworzymy ponad 3300 etatów kierowników zmiany, natomiast całkowicie zrezygnujemy z funkcji zastępców kierowników sklepów – powiedział w rozmowie z BBC dyrektor generalny Tesco Express, Tracey Clements – Zdajemy sobie sprawę, że te zmiany dotkną naszych kolegów, którzy do tej pory pełnili funkcje zastępców kierowników, i zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby wesprzeć ich w tym trudnym momencie - dodaje menedżer.

Szczegółów tego wsparcia jednak nie podaje.

Tesco UK prowadzi łącznie ok. 1800 placówek Tesco Express. Na skutek przeprowadzonej zmiany w strukturze zarządzania w tych sklepach utworzonych zostanie ok. 1500 dodatkowych miejsc pracy.

Dodaj komentarz

Więcej na temat:

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.