14.07.2020/08:34

Program Polecam Biedronkę zawieszony. Koniec z 1 tys. zł za polecenie pracownika [TYLKO U NAS]

Akcja Polecam Biedronkę, w ramach której pracownicy dyskontowej sieci za polecenie znajomego do pracy mogli otrzymać nawet 1 tys. zł nagrody, została wstrzymana - dowiedział się portal wiadomoscihandlowe.pl.

Koronakryzys zwiększył bezrobocie w Polsce, a przez to sprawił, że znalezienie pracownika do sklepu jest dziś  łatwiejsze, niż jeszcze kilka miesięcy temu. Jak wynika z ustaleń portalu wiadomoscihandlowe.pl, to dlatego największa sieć handlowa w Polsce zawiesiła swój program.

- W związku ze wzrostem zainteresowania naszymi ofertami pracy w ostatnim kwartale, na co wpływ ma bez wątpienia sytuacja na rynku pracy związana z pandemią, zdecydowaliśmy się zawiesić czasowo program "Polecam Biedronkę" - potwierdza w odpowiedzi na nasze pytania Agnieszka Chojnacka-Moroz, dyrektor ds. rekrutacji, wizerunku pracodawcy i rozwoju kadry menedżerskiej w Biedronce.

Przedstawicielka sieci nie wyklucza jednak, że w przyszłości wypłacanie bonusów za polecenie osób do pracy w Biedronce zostanie wznowione. - Z uwagą będziemy przyglądali się, jak w dalszej perspektywie czasowej będzie kreowała się sytuacja na rynku pracy w Polsce. Na tej podstawie będziemy podejmowali dalsze decyzje odnośnie przyszłości programu - podkreśla Chojnacka-Moroz.

Przypomnijmy, że program "Polecam Biedronkę" wdrożony został przez sieć należącą do Jeronimo Martins w połowie 2017 r. Początkowo uruchomiony został w Warszawie, z czasem rozszerzono go na szereg innych lokalizacji. W ramach akcji pracownicy Biedronki mogli liczyć na premie finansowe za polecenie znajomego na stanowisko sprzedawcy-kasjera, magazyniera lub kierownika sklepu.

Jeśli polecona osoba została zatrudniona przez Biedronkę i przepracowała miesiąc, premia wynosiła 200 zł. Pięć miesięcy później bonus wzrastał o 300 zł, a po pełnym roku o dodatkowe 500 zł, co oznacza, że łącznie za polecenie jednego pracownika otrzymać można było nawet 1 tys. zł nagrody.

- Zdecydowaliśmy się na realizację takiego programu, ponieważ chcemy, aby nasi pracownicy czuli się odpowiedzialni za budowanie zespołu i mieli wpływ na to, z kim pracują. Wierzymy, że są oni naszymi najlepszymi ambasadorami i są wiarygodni dla potencjalnych kandydatów - tłumaczyło w 2017 r. Jeronimo Martins. - Zaangażowanie pracowników w rekrutację należy obecnie do najlepszych praktyk rekrutacyjnych stosowanych na świecie. Coraz więcej polskich firm z różnych branż również wprowadza systemy poleceń pracowniczych - podkreślało biuro prasowe firmy.

Jeronimo Martins na koniec 2019 r. zatrudniało w Polsce ponad 74,3 tys. osób, w tym 62 tys. kobiet i 12,3 tys. mężczyzn. To dane obejmujące zarówno Biedronkę, jak i drogeryjną sieć Hebe.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • robol 15.07.2020

    coraz więcej pracowników z ukrainy zatrudnianych przez JMP za pośrednictwem agencji pracy które to mają dzięki temu niesamowite zyski
    JMP powinno przebrandowić sklep na Божа корівка

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.