11.06.2018/14:06

Robert Sobków dołącza do zarządu Grupy Lotos

Od poniedziałku 11 czerwca zarząd Grupy Lotos działa już w pełnym składzie. Tego dnia rada nadzorcza powołała do składu zarządu spółki Roberta Sobkowa, w randze wiceprezesa ds. finansowych.

Z kolei jeszcze w końcówce maja w skład zarządu Lotosu powołani zostali: Mateusz Bonca (prezes), Jarosław Kawula (wiceprezes ds. produkcji i handlu) oraz Patryk Demski (wiceprezes ds. inwestycji i innowacji).

Robert Sobków w latach 2017-2018 roku pełnił funkcję dyrektora w Instytucie Włókien Naturalnych i Roślin Zielarskich w Poznaniu, w którym m.in. zrestrukturyzował Instytut, wykorzystał synergię finansową ze spółkami zależnymi, zrealizował projekty inwestycyjne, doprowadził do skomercjalizowania praw niematerialnych o wartości przychodów ponad 1 mln USD rocznie.

W latach 2013-2017 pracował w Europejskiej Wyższej Szkole Biznesu w Poznaniu oraz jako profesor nadzwyczajny w Wyższej Szkole Handlu i Usług w Poznaniu. Jako prezes LMB Consulting, przez 11 lat doradzał w zakresie zarządzania, finansów przedsiębiorstw oraz wycen wartości niematerialnych spółek. Solidne doświadczenie zawodowe w kreowaniu polityki finansowej zdobywał jako Wiceprezes ds. Finansowych i Pełnomocnik ds. Przekształceń Kapitałowych, a wcześniej jako Dyrektor Finansowy w Sunset Suits Men’s Fasion.

Wykonując obowiązki Wiceprezesa ds. Finansowych w Tonsil S.A. zarządzał polityką finansową, a w szczególności przygotowywał i wdrażał restrukturyzację finansową spółki akcyjnej. W Wielkopolskich Tartakach „Witar” zatrudniających prawie 2000 osób, jako Dyrektor ds. Analizy i Kontroli Finansowej, optymalizując w nim procesy i dokonując zmian w przepływach pieniężnych, doprowadził do uzyskaniu efektu synergii równej dotychczasowej wartości zobowiązań kredytowych.

Robert Sobków karierę zawodową rozpoczął w 1991 roku jako Dyrektor Zakładu Analiz Ekonomicznych w „Eureka Consulting” wykonując i nadzorując szerokie spektrum ponad stu opracowań strategicznych, finansowych i operacyjnych; jak wyceny projektów inwestycyjnych czy plany restrukturyzacji przedsiębiorstw.

Sobków jest doktorem nauk ekonomicznych Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu na wydziale Zarządzania, gdzie uzyskał również tytuł magistra ekonomii.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.