30.11.2017/16:20

Rośnie import mołdawskich win do Polski

Do Polski przyjechali mołdawscy winiarze, żeby promować swoje produkty. Import win z tego kraju do Polski wzrósł do października o 4%, a uwzględniając, że największa sprzedaż zawsze przypada na grudzień, można zakładać, że ten wynik sięgnie 5%.

Ponad 20 rodzajów win z różnych regionów Mołdawii zaprezentowali w warszawskim Nowym Forcie mołdawscy winiarze. Polska to dla nich największy rynek – trafia do nas 17% tamtejszej produkcji. Za nami jest nawet Rosja, do której Mołdawia eksportuje 11% wina. Jeszcze dwa lata temu Mołdawia była w Polsce znana niemal wyłącznie z win słodkich i półsłodkich, ale to się zmienia i dziś polscy konsumenci coraz częściej pytają o wina wytrawne. To efekt intensywnej promocji winiarzy, w której uczestniczy mołdawski rząd (a także amerykański kapitał, który wspiera tamtejsze winiarstwo).

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.