29.10.2018/10:15

Rynek kosmetyczny wciąż rośnie. W tym roku jego wartość wyniesie 4 mld euro

W tym roku wartość polskiego rynku kosmetycznego wyniesie około 4 mld euro i będzie rosła w kolejnych latach. Polskie kosmetyki są połączeniem innowacyjności i wysokiej jakości z naturalnością. Wiele z nich jest wolnych od parabenów, składników syntetycznych i nie jest testowanych na zwierzętach. Do ich produkcji używane są naturalne i lokalne składniki.

Polski rynek kosmetyczny jest szóstym największym rynkiem kosmetycznym w Europie. Jego siłą jest różnorodność. W Polsce funkcjonuje wiele niezależnych laboratoriów i ośrodków badawczych, które przeprowadzają testy fizyko-chemiczne, mikrobiologiczne i dermatologiczne służące kontroli składu produktów i ulepszaniu ich właściwości.

Polskie kosmetyki są połączeniem innowacyjności i wysokiej jakości z naturalnością. Wiele z nich jest wolnych od parabenów, składników syntetycznych i nie jest testowanych na zwierzętach. Do ich produkcji używane są naturalne i lokalne składniki.

W przemyśle kosmetycznym pracuje 43 tys. osób. Wzrost wartości tego rynku w latach 2002-2016 przekroczył 80 proc. w cenach zmiennych i około 32 proc. w cenach stałych. Krajami, do których trafia najwięcej polskich kosmetyków są: Niemcy, Stany Zjednoczone, Rosja, Włochy i Francja.

PAIH szacuje, że wartość polskiego rynku kosmetycznego wyniesie w 2018 roku około 4 mld euro. Prognozuje się, że w 2021 roku będzie to już 4,82 mld euro. Z kolei wartość eksportu polskich kosmetyków wynosi 2,9 mld euro, co odpowiada około 1,5 proc. polskiej sprzedaży zagranicznej.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.