09.03.2020/11:05

Rzecznik MŚP opracuje kodeks dobrych praktyk franczyzy. Powołał grupę roboczą

Adam Abramowicz, Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców, zapowiedział rozpoczęcie prac nad kodeksem dobrych praktyk franczyzy – informuje portal Dobre Pomysły Na Biznes.

Rzecznik MiŚP poinformował, że do kierowanego przezeń urzędu zgłaszają się franczyzobiorcy różnych sieci handlowych oraz najemcy powierzchni w galeriach handlowych. Zapewnił jednak, że dotychczas nie wpłynęła żadna skarga ze strony przedsiębiorców współpracujących z siecią Żabka.

Abramowicz podkreślił, że umowa franczyzowa powinna zabezpieczać interesy obu stron i nie może zawierać zapisów, takich jak wysokie kary finansowe za wypowiedzenie umowy, które wiązałyby przedsiębiorcę z operatorem sieci, czyniąc z niego „niewolnika do końca życia”.

Abramowicz zapowiedział powołanie w swoim urzędzie Zespołu Roboczego Rady Przedsiębiorców, którego zadaniem będzie wypracowanie kodeksu dobrych praktyk franczyzy dla różnych branż.

Czytaj więcej na stronie dobrepomyslynabiznes.pl

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.