19.10.2018/15:59

Sieć Dino ruszyła z budową czwartego centrum dystrybucyjnego

W Wolborzu koło Piotrkowa Trybunalskiego rozpoczęła się w poniedziałek 15 października budowa nowego magazynu sieci sklepów Dino. Warta kilkadziesiąt milionów złotych inwestycja ma zostać oddana do użytku za rok, w trzecim kwartale 2019 r.

Jak donosi naszemiasto.pl, w nowym centrum dystrybucyjnym zatrudnienie znajdzie ok. 350 osób. Magazyn będzie miał powierzchnię rzędu 42,5 tys. mkw.

Nowy magazyn Dino zlokalizowany będzie w pobliżu drogi ekspresowej S8. Dojazd do S8 możliwy będzie po drodze powiatowej przystosowanej do ruchu ciężarowego, wybudowanej w 2018 r.

Obecnie sieć Dino korzysta z trzech magazynów, zlokalizowanych w Krotoszynie, Jastrowiu i Piotrkowie Trybunalskim. Jednak szybko ekspansja sieci oznacza zapotrzebowanie na uruchamianie kolejnych centrów dystrybucyjnych. Każdy z obecnych trzech magazynów jest w stanie obsłużyć od 300 do 400 sklepów, jednak optymalną liczbą jest dolna granica tego przedziału.

Dino na początku 2017 r. miało ok. 630 sklepów, obecnie ma prawie 900 placówek handlowych, a strategia firmy zakłada przekroczenie granicy 1200 sklepów przed końcem 2020 r.

- Musimy zacząć przygotowywać się do uruchomienia kolejnego centrum logistycznego - mówił na początku 2017 r. portalowi wiadomoscihandlowe.pl Szymon Piduch, prezes sieci Dino Polska. - Kolejny magazyn obniży nam koszty logistyki ponieważ znacznie skróci odległości pokonywane przez nasze samochody zaopatrujące sklepy - dodał.

W gminie Wolbórz oprócz powstającego dopiero centrum dystrybucyjnego Dino znajdują się już magazyny należące do Auchan oraz FM Logistic.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Nxxx 21.10.2018

    A co z magazynami w Rzeszotarach? Które już jakiś czas temu zapowiadaly się że już się otwierają?

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.