13.08.2020/23:38

Sieć Intersport dostała rządowe wsparcie w związku z pandemią COViD-19

13 sierpnia br. spółka Intersport otrzymała od Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie II transzę wsparcia w wysokości 1 092 265 zł dofinansowania do wynagrodzeń pracowników objętych przestojem ekonomicznym albo obniżonym wymiarem czasu pracy w okresie maj-czerwiec br. w następstwie COVID-19.

Otrzymane dofinansowanie podlega rozliczeniu w ciągu 30 dni od dnia otrzymania. Ostateczna wysokość dofinansowania będzie ustalona po dokonaniu rozliczenia.

Przypomnijmy, że w dniu 6 maja br. otrzymał od Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Krakowie pierwszą transzę wsparcia w wysokości 567 011 zł.

Ponadto pod koniec kwietnia br. spółka Intersport zawarła z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych Oddział w Krakowie umowę zgodnie z którą odroczony został termin płatności składek na ubezpieczenie społeczne, ubezpieczenie zdrowotne oraz Fundusz Pracy i Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych za luty 2020 r. - do dnia 15 czerwca 2020 roku oraz marzec 2020 roku - do 15 lipca 2020 roku .

W kwietniu firma otrzymała także od naczelnika Małopolskiego Urzędu Skarbowego w Krakowie decyzję, zgodnie z którą naczelnik wyraził zgodę na odroczenie terminu zapłaty zaległości podatkowej w podatku od towarów i usług za miesiąc luty 2020 roku wraz z odsetkami za zwłokę - do dnia 31 lipca 2020 roku.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także