21.12.2017/15:41

Sieć Piotr i Paweł szuka inwestora strategicznego [TYLKO U NAS]

Poznańska sieć supermarketów Piotr i Paweł rozpoczęła proces poszukiwania inwestora strategicznego, który mógłby przejąć większościowy pakiet udziałów w firmie – ustalił portal wiadomoscihandlowe.pl. Wśród firm zainteresowanych inwestycją w największą rodzinną sieć handlową w Polsce wymieniane są inne sieci handlowe oraz fundusze inwestycyjne.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

11 komentarzy

 • Jaś 30.01.2018

  Już są pierwsze ruchy. NAPOLLO 19 SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ i 100% Holandii. 6 osób w różnych kombinacjach tworzy 42 spółki. Głowala, Michalska, Rzetecka, Kuśmierz, Zawadzki... Czy pracownik na tym zyska? Może klient? Czego się spodziewać? Wszystko się centruje; produkują, dostarczają, sprzedają - zostaje w jednych rękach.

 • Marek 23.12.2017

  Nie wiem gdzie pracujecie i w jakich żyjecie miastach. Ja pracuje i mieszkam w jednym z największych miast polski i nie wyobrażam sobie z mojej pensji robić zakupów w Piotrze i Pawle czy wcześniej upadłej Almie. Jak słyszę narzekanie że ludzie wolą jeść złą żywność z Biedronki i innych tego typu sklepów to od razu podnosi mi się ciśnienie. Ludzie nie chcą, ludzie muszą.

 • Wizjoner 22.12.2017

  Ostatni dzwonek na sprzedaż udziałów, pewnie sukces w sprzedaży udziałów MILI zachęcił rodzinę Wosiów do sprzedaży, gdyby czekali dłużej PiP mógłby podzielić los ALMY.

 • realista 22.12.2017

  Szkoda że kolejna polska sieć idzie pod młotek - faktycznie mieli szansę się wygrzebać sami ale ich mafia ubezpieczeniowa załatwiłą

 • Autor 22.12.2017

  @Radar2000
  Informacja z Carrefourem nie jest niesprawdzona. Po pierwsze przejęcie Piotra i Pawła jest na wstępnym etapie, a grono zainteresowanych podmiotów wg naszych informacji jest całkiem spore. Zalicza się do nich Carrefour. Co do ewentualnej sprzedaży Carrefoura - pozbycie się biznesu w Polsce jest tylko jednym z kilku scenariuszy szykowanych przez zarząd firmy. Ponadto, jak można przeczytać w tekście, biznes w Polsce jest rosnący, a jego sprzedaż mogłaby "podreperować" budżet grupy. Jeśli więc nie dojdzie do sprzedaży polskiego Carrefoura, istnieje możliwość dalszego rozwoju firmy przez przejęcia.

 • Zaniepokojony klient PiP 22.12.2017

  Nie wyobrazam sobie dominacji na polskim rynku sklepow zwanych dyskontami ktore maja zenujacy wybor towarow. Nie wspomne o obsludze kolejkach i pustych mieobsadzontch kasach. Mam nadzieje ze markety jak piotr i pawel pozostana na rynku, bo nie wyobrazam sobie kraju zdominowanego przez portugalska biedronke

 • Radar2000 22.12.2017

  Info z zainteresowaniem Carrefour sorawdzilbym na na miejscu autora z kolejna informacja w tym samhm newsletter dot ew sprzedazy Carrefour w PLl

 • Gizmo kupa 22.12.2017

  No to czas szukać pracy, raczej nikt nie będzie czekać do ostatniej chwili

 • Polak 21.12.2017

  Szkoda, że kolejna polska sieć pójdzie w obce ręce. Niedługo nie będzie w tym kraju rodzimych sieci handlowych. Tak być nie powinno.

 • Patriota 21.12.2017

  Wielka szkoda tak dobrych sklepów i rodzinnej firmy. Niestety zachłysnęliśmy się w okresie kapitalizmu i wpłynęło do nas wiele zagranicznych sieci które niekoniecznie płacą w Polsce podatki - kasa ucieka za granicę a my narzekamy na drogi, służbę zdrowia etc. i idziemy na zakupy do polskiej Biedronki, Lidla i innych
  Mam nadzieje że przetrwają i nadal będę mógł w tych sklepach robić zakupy.
  Trzymam kciuki

 • Fq 21.12.2017

  Wielka szkoda

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.