01.02.2019/17:03

Sklepy Maxima Grupė w Polsce pod jednym szyldem. Nadchodzi nowy etap rozwoju

W dniu 1 lutego sfinalizowane zostało połączenie Stokrotki i Sano, należących do Maxima Grupė sieci detalicznych działających w Polsce. Połączone spółki będą działać pod marką Stokrotka. Zmiana nazwy sklepów Sano będzie przebiegała stopniowo, a zakończenie procesu planowane jest w ciągu pierwszej połowy bieżącego roku.

Obecnie pod marką Sano działa 36 sklepów w północnozachodniej części Polski. W 2017 roku ich przychody przekroczyły 71 mln EUR.

Pod koniec 2018 roku została przeprowadzona integracja sieci Aldik, należącej do Maxima Grupė od 2012 roku. W ramach tego procesu 30 sklepów należących do sieci zmieniło nazwę na Stokrotka.

- Niebawem zakończymy połączenie naszych trzech sieci działających w Polsce, tak aby działały pod jedną nazwą. Wybraliśmy markę Stokrotka, ponieważ nazwa ta jest dobrze znana, lubiana przez klientów i ma mocną pozycję w segmencie sklepów osiedlowych. Teraz rozpoczniemy kolejny etap naszej działalności w Polsce, skupiając się na poprawie naszej pracy i otwieraniu nowych lokalizacji - mówi Dalius Misiūnas, prezes zarządu i CEO Maxima Grupė.

W 2019 roku Maxima Grupė zamierza otworzyć kolejne 120-140 sklepów na pięciu rynkach. Wiele z nich będzie w Polsce. Spółka planuje także zainwestowanie co najmniej 100 mln EUR w bieżącym roku w ekspansję i modernizację swoich sieci sklepów na wszystkich rynkach.

Sieć Stokrotka powstała w 1994 roku w Lublinie, a obecnie obejmuje swym zasięgiem teren całego kraju. Sieć posiada sklepy na osiedlach, w mini-centrach i galeriach handlowych. Typowe placówki handlowe mają od 200 mkw do 1000 mkw powierzchni sprzedaży i oferują od 4 do 10 tys. pozycji asortymentowych.

Dodaj komentarz

3 komentarze

  • Berecik 04.02.2019

    Ciekaw jestem kiedy ktoś to wreszcie ukróci??!!!!

  • fan Mazgaja 02.02.2019

    a ja się pytam kiedy w końcu ktoś ten bajzel ogarnie?? asortyment i bród został stokrotkowy, skład na sklepie o,wiele za mały plus naUkrach to wy za długo na najniższej krajowej nie pojedziecie. Litwini po co się rzucacie na coś o czym nie macie pojęcia??Po co Wam nowe sklepy jak Wy starych nie ogarniacie i nie macie obsady pracowniczej??

  • Abb 01.02.2019

    W Bydgoszczy zmiany z Sano na Stokrotke mają być zakończone do 14.02.19.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.