19.07.2021/13:44

Tęczowa Biedronka to kwestia trzech lat - przekonuje Franciszka Sady z Kampanii Przeciw Homofobii [WYWIAD]

O zaangażowaniu firm z sektora handlowego i spożywczego w inicjatywy wspierające społeczność LGBT+ w Polsce opowiedziała portalowi wiadomoscihandlowe.pl Franciszka Sady, koordynatorka programowa w Kampanii Przeciw Homofobii.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

10 komentarzy

 • bez nicku 25.07.2021

  Jeśli to nie ideologia to po co mieszać to do handlu?
  Łóżkowe sprawy to sprawy intymne każdego normalnego człowieka. Jak ktoś się z tym obnosi i robi cyrk to jest coś nie tak.

 • Eli 25.07.2021

  @Mik to nie jest ideologia. LGBT+ to ludzie: geje, lesbijki, osoby bi/panseksualne, osoby transpłciowe, osoby interpłciowe: wszyscy, którzy nie wpisują się w cishetero większość. Żadna z tych osób nie jest ideologią - to po prostu ludzie. Gdzie w tym widzisz ideologię? W tym, że kogoś pociągają osoby tej samej płci, a nie przeciwnej; w tym, że ktoś urodził się w złym ciele i się w nim męczy, póki nie przeprowadzi cholernie kosztownej i nierzadko upokarzającej korekty? Tacy ludzie są dyskryminowani i atakowani ze względu na to,kim się urodzili- i jeszcze są nazywani ideologią przez takich, którzy słuchają TVPi PiSu (twierdząc, że są zdolni do samodzielnego myślenia).

 • Lekarzgej 24.07.2021

  @Mik
  Jako osoba LGBT dziękuję, że mimo że nie zgadza się Pan z naszymi postulatami, to jednak wspiera je pisząc ten post. Być może jeździ Pan samochodem, tym samym reklamując daną markę (a ponad 40 producentów samochodów wspiera inkluzywność i równouprawnienie osób LGBT), być może używa smartfona z systemem Android lub Apple, które bardzo aktywnie angażują się w prawa osób LGBT, być może używa Windowsa/Linuxa/Maca, korzysta z usług Google. Można tak wymieniać i wymieniać, nawet zaszczepienie się na Covid-19 jest spożytkowaniem produktu firmy "wspierającej tę ideologię". Dziękuję za Pana szczodrość!

 • tęcza nie obraża 24.07.2021

  polscy homofobiczni troglodyci wylewają swoją nienawiść w komentarzach. nowe, nie znałem

 • totalnie zmęczony ale nadal myślący 22.07.2021

  @M nie gardzą tylko nie pozwolą sobie narzucać narracji, ze dwóch facetów w łóżku to norma. Kapujesz? Chyba nie bo Wasza retoryka tolerancji jest - albo myślisz jak my albo jesteś homofobem. I dlatego ludzie są przeciw...

 • Jarek 21.07.2021

  Do M
  Czytaj ze zrozumieniem człowieku .M napisał
  ,,Ludzie gardzą tą tępą propagandą tęczową "
  Propagandą , a nie innymi ludżmi , a ty przekręcasz jego słowa i dorabiasz sobie do tego jakieś swoje teorie .
  Wpierw czytaj ze zrozumieniem , a potem się bierz za komentowanie .Własnie najgorszym problemem jest to , że wystarczy powiedzieć , żeby nie mieszać życia prywatnego z biznesem , a już podnosicie krzyk , że was mordują .

 • xyz 20.07.2021

  Nie mam nic przeciwko różnorodności ale naprawdę nie chciałbym, żeby sklep spożywczy, fabryka czekolady albo sieć z hamburgerami pouczała mnie co mam o kim myśleć. Taką natrętną propagandę już przerabialiśmy do '89. A zaniedbanych czy poszkodowanych grup społecznych ale takich mniej krzykliwych i niemodnych jest w Polsce całkiem sporo - do przemyślenia dla korporacyjnych speców od CSR

 • M. 20.07.2021

  Hmmm... a co sądzić o ludziach Mik, którzy gardzą innymi tylko dlatego, że są inni??? No co sądzić? Propagandę to TVP uprawia, razem z rządem. Świat się zmienia, zmieni się też klimat w Polsce. Będziesz się musiał z tym pogodzić.

 • zawer 19.07.2021

  click-bajtowe tutuły to zła droga, redakcjo nie idzcie tą drogą

 • Mik 19.07.2021

  Za 3 lata? Raczej za 333 Ludzie gardzą tą tępą propagandą teczową. Ja np nie kupuje od żadnego z producentów którzy promują tę ideologię.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także