02.04.2020/12:20

TOP najczęściej kupowanych produktów w sklepie Komputronik w czasach koronawirusa

Aż o kilkadziesiąt procent wzrosły zamówienia mieszkańców dużych aglomeracji w sklepie Komputronik. Oprócz sprzętu do pracy w domu, konsumenci poszukują maszyn do wypieku chleba i ekspresów do kawy.

Z danych Komputronika wynika, że w największy wzrost ruchu w sklepie generują mieszkańcy dużych aglomeracji: Rzeszów +111 proc., Lublin +86 proc., Gdańska +79 proc., Szczecina i Bydgoszcz +78 proc. i Łodzi +65 proc. 

Konsumenci kupują przede wszystkim papier i tonery do drukarek, drukarki, a także sprzęt do pracy zdalnej, czyli laptopy, słuchawki z mikrofonem, myszki, klawiatury, komputery stacjonarne, a także dyski SSD i HDD. W każdej z tych kategorii firma notuje spore wzrosty sprzedaży. Chętnie wybierane są przy tym zakupy na raty i odroczone formy płatności.

Polacy chętniej kupują też ekspresy do kawy, termometry bezdotykowe, butelki i dzbanki filtrujące wodę, a także sprzęt AGD do sprzątania, gry i akcesoria do konsol. 

Komputronik w swoim sklepie internetowym dodał specjalne zakładki, które mają pomóc w szybkim znalezieniu produktów. Są to: „praca zdalna”, „najlepiej w domu” i „rozegraj to po swojemu”. Podobny pomysł wdrożyła wcześniej odzieżowa sieć H&M, która stworzyła kategorię z kolekcją ubrań do pracy w domu. 

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Emil 03.04.2020

    ja akurat zamawiałem w media expert ale dzbanek do wody rzeczywiście się przydaje

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.