29.02.2020/14:27

Trzech potencjalnych chętnych na kupno Tesco

Brytyjska sieć poprosiła potencjalnych oferentów o przedstawienie wiążących ofert dla swojego biznesu w Tajlandii i Malezji, których aktywa są warte ok. 9 mld dolarów. Agencja Reutera donosi, że przejściem zainteresowani są trzej gracze.

Agencja, powołując się na swoje źródła znające sprawę podkreśla, że walka o przejęcie azjatyckiej części biznesu Tesco rozegra się między Grupą Charoen Pokphand (CP) Dhanina Chearavanonta, Central Group, kontrolowaną przez rodzinę Chirathivat oraz Grupą TCC, ktróra należy do Charoena Sirivadhanabhakdieg.

Reuters podkreśla, że wyzwaniem może być spełnienie przepisów antymonopolowych. W zeszłym miesiącu wypowiedział się na ten temat odpowiedni do tego organ w Tajlandii, który stwierdził, że umowa nie powinna stać w nimi w sprzeczności.

Źródła agencji podały, że Tesco dokona przeglądu ofert i podejmie decyzję w przyszłym miesiącu.

Działalność azjatycka Tesco obejmuje około 2 000 supermarketów i sklepów convenience w Tajlandii, gdzie sieć jest jednym z największych graczy detalicznych, a także 74 sklepy w Malezji.

W okresie sześciu miesięcy od marca do sierpnia 2019 tajlandzkie i malezyjskie sklepy Tesco osiągnęły razem sprzedaż w wysokości 2,56 miliarda funtów i zysk operacyjny w wysokości 171 milionów funtów.

Dodaj komentarz

1 komentarz

  • Rakieta 01.03.2020

    To koniec Tesco w Polsce niedługo i Anglii będzie to samo

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.