21.12.2018/09:16

UOKiK: Będziemy przyglądać się kolejnym transakcjom Jeronimo Martins [TYLKO U NAS]

UOKiK będzie przyglądać się kolejnym transakcjom związanym z przejęciami dokonywanymi przez Jeronimo Martins - powiedziała portalowi wiadomoscihandlowe.pl rzeczniczka urzędu, Małgorzata Cieloch.

Przypomnijmy, jak ujawniliśmy wczoraj, 20 grudnia, Jeronimo Martins wprowadzi się do lokalizacji w Gdańsku, w której jeszcze do niedawna działał Piotr i Paweł. Według informacji portalu wiadomoscihandlowe.pl, w tej sprawie nie został złożony wniosek o wyrażenie zgody przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Nie będzie to pierwsza tego typu "akwizycja" dokonana przez portugalską firmę. We wrześniu Jeronimo Martins dzięki transakcji z Piotrem i Pawłem mogło się wprowadzić do 5 sklepów. Wówczas również nie złożono wniosku o zgodę na koncentrację. Prezes UOKiK, Marek Niechciał, w liście do którego kopii dotarliśmy wezwał w październiku Jeronimo Martins do nadesłania w terminie 21 dni informacji o obrotach, jakie odnotowały przejęte od Piotra i Pawła sklepy w latach 2016 i 2017. Poprosił też firmę o wskazanie dokładnych danych dotyczących przedsiębiorców, którzy są stronami umów, na podstawie których sklepy Piotra i Pawła przeszły do sieci Biedronka.

Jak tłumaczy rzeczniczka, UOKiK ostatecznie nie wszczął postępowania w sprawie przejęcia sklepów Piotra i Pawła na rzecz Jeronimo Martins. - Na tym etapie nie mamy uwag do tej transakcji - zadeklarowała.

Sklepy, które przeszły w nowe ręce, zlokalizowane były we Wrocławiu, przy ul. Grabiszyńskiej 240 (Tarasy Grabiszyńskie) i Dokerskiej 2A (Galeria Pilczycka Viktor), Tychach przy ul. Towarowej 2C (Gemini Park), Poznaniu przy ul. Szwedzkiej 6A (Centrum Franowo) i Kaliszu przy ul. Młynarskiej 131 (Park Handlowy Kalinka). Już cztery dni później wszystkie przejęte przez JMP placówki zaczęły funkcjonować jako Biedronki w wersji premium.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.