01.10.2020/13:58

Ministerstwo Zdrowia zapowiada więcej kontroli w sklepach i kar dla klientów bez maseczek

Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska zapowiedział, że w placówkach handlowych będą odbywać się częstsze kontrole, a osoby nie zasłaniające ust oraz nosa będą karane – podaje gazeta.pl.

Waldemar Kraska był gościem programu "24 pytania" w Polskim Radiu 24. Wiceszef resortu zdrowia mówił o tym, że w dalszym ciągu część Polaków nie używa maseczek ochronnych w sklepach. W ocenie ministra takie zachowanie stwarza zagrożenie nie tylko dla osób nie zasłaniających ust oraz nosa, ale również dla tych, które są w pobliżu – podaje gazeta.pl.

Waldemar Kraska przyznał, że nie będzie upominania, będą od razu kary i dodał, że w ocenie prawników Ministerstwa Zdrowia obecnie obowiązujące przepisy są wystarczające do nakładania kar. Mimo to nie wykluczył ewentualnego ich doprecyzowania.

Kraska odniósł się również do kontrowersji związanych z podstawą prawną obowiązku noszenia maseczek. Minister przypomniał wyrok sądu w sprawie ekspedientki sklepu, która nie chciała obsłużyć klienta bez maseczki. Orzeczenie zapadło na korzyść pracownicy sklepu – czytamy w gazeta.pl.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także