21.09.2018/13:32

Żabka jako placówka pocztowa - są pierwsze wyroki uniewinniające!

Do 5 września br. zapadły dwa wyroki uniewinniające franczyzobiorców Żabki od zarzutu popełnienia wykroczenia złamania zakazu handlu w niedziele, poprzez otwarcie sklepu jako placówki pocztowej i powierzenie w nim pracy pracownikom. Jednocześnie w trzech przypadkach sąd odmówił wszczęcia postępowania, stwierdzając, że franczyzobiorca powinien być traktowany jako placówka pocztowa (postępowania umorzono).

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych Subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

Kliknij i sprawdź wszystkie korzyści z prenumeraty WH Plus

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Dostęp do ekskluzywnych treści publikowanych wyłącznie na naszym portalu
 • Dostęp do wszystkich bieżących artykułów - newsów, analiz, raportów, komentarzy, wywiadów
 • Dostęp do całego archiwum artykułów na portalu wiadomoscihandlowe.pl - ponad 50 tys. materiałów dziennikarskich
W ramach Prenumeraty WH Plus także:
 • 6 wydań magazynu Wiadomości Handlowe w wersji drukowanej i e-wydania
 • Raport:Lista 60 regionalnych i lokalnych spożywczych sieci handlowych – trendy, prognozy wyzwania dla małych sieci
 • Tygodniowy przegląd kluczowych informacji i analiz. W każdy piątek w twojej skrzynce e-mail.
 • Gwarantowane miejsce na webinarach organizowanych przez Wiadomości Handlowe
 • Rabat 30% na wybrane raporty WH MARKET
Dodaj komentarz

3 komentarze

 • KLIK 24.09.2018

  Te wpisy to pewnie od właścicieli żabki. Nie od dziś wiadomo,że sami nie stają za ladą i zmuszają pracowników do pracy w niedziele. Owszem prawo jest w tym przypadku nieprecyzyjne i ma to być dopracowane jeszcze w tym roku/zapowiedź min. Szweda/. Zakaz zlecania pracy w niedziele wolne od handlu jest nagminnie łamany w sieciach Żabka ,Carrefour!!! tam w ciemno mogą iść inspektorzy PIP. Obcy kapitał czuje się w Polsce jak u siebie i żadna ustawa tego nie zmieni,chyba ,że od dawna postulowana ustawa o handlu,której w Polsce brakuje!.Posłowie do dzieła-macie jeszcze rok,aby nie gadać,ale faktycznie wesprzeć polski handel. Dotychczas to tylko 3 letnie obietnice,a my będziemy o tym pamiętać za rok , przy wyborach!!!!!!!!!

 • Jacenty 24.09.2018

  Zastraszanie i kłamstwa to metoda działania pisu a inspektorzy PiPu na wszelki wypadek zaskarżają Żabki bo boją się o swoje miejsca pracy. Strach, kiełbasa wyborcza, populizm, przekupstwo, posłuchy, donosicielstwo to metody działania każdego reżimu.

 • kj 21.09.2018

  było to do przewidzenia, myślę, że wszyscy, począwszy od inspektorów PIP wiedzieli, że nie mają racji, ale i tak kierowali wnioski do sądów, żeby rozdmuchać sprawę w mediach i postraszyć innych... czekamy teraz na wysyp uniewinniających wyroków

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.