14.05.2019/15:12

Zakaz handlu w niedziele. Nowe badanie opinii przedsiębiorców i pracowników

Wpływ zakazu handlu w niedziele na życie Polaków jest złożony i zależny od ról społecznych - wynika z badań przeprowadzonych przez SW Research i Danae. Agencje badawcze podkreślają, że ustawa inaczej oceniana jest przez przedsiębiorców, inaczej przez pracowników handlu, a jeszcze inaczej przez konsumentów.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

4 komentarze

 • Drogeria 02.08.2021

  To może w biurach też niech pracują od poniedziałku do niedzieli na dwie zmiany jak tak narzekają że nie mają kiedy zrobić zakupów.
  W końcu mam zapewniony jeden dzień wolny a tak pracowałam czasem po siedem dni z rzędu. Niedziela w wielu miejscach nie jest dodatkowo płatna.

 • belpher 14.06.2021

  Już nie wiedzą jak utrudniać życie więc PIS-owcy wymyślają co tu jeszcze "spieprzyć".

 • Jula 28.07.2020

  Ja popieram zakaz handlu w niedzielę. Sama pracuje w markecie i mam jeden dzień Niedzielę gdzie mogę z rodziną wyjechać. Jak już tak to może niech otworzą markety w każde święto co tam niedziela... To taki pikuś.... Masakra jak czytam niektóre wypowiedzi.... Ludzie macie cały tydzień na zakupy... ZA MAŁO CZASU DLA WAS???

 • Cukierenka 23.10.2019

  Jestem przeciw zakazowi. Jeśli ma być zakaz to niech wszyscy którzy pracują na stacjach, aptekach cukierniach itp też mają wolne. Ja się czuję osobiście pokrzywdzona. Pracuje we wszystkie Nd. I przez ten zakaz handlu nie mam już żadnej wolnej niedzieli

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.