15.06.2018/10:44

Zakaz handlu w niedziele odmienił zwyczaje zakupowe Polaków [BADANIE]

Dla większości przebadanych Polaków (68 proc.) wprowadzenie zakazu handlu w niedziele nie miało wpływu na ilość czasu spędzanego z rodziną - wynika z badania przeprowadzonego dla Polskiej Rady Centrów Handlowych przez SW Research i ITBC Communication, którego wyniki zaprezentowano podczas targów ReDI 2018.

Limit 8 bezpłatnych artykułów został wyczerpany.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
 • Najważniejsze informacje z branży;
 • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
 • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

6 komentarzy

 • Lilu 27.06.2018

  Ja nawyków nie zmieniłam: robiłam i nadal robię zakupy raz w tygodniu w piątek. Są to duże zakupy, ale wolę zrobić raz, a dobrze. Wiadomo, że chleb kupię w piekarni jeśli mi braknie, ale nie robię z siebie ofiary I nie płaczę w niedzielę, że makaronu do rosołu nie mam. Albo (tutaj słowa ekspedientki): ,,naprzeciwko mamy kościół. A po kościele kolejka, że ho ho. Albo wódka, albo ciastka (do kawki po obiadku) albo ww makaron. Nie chodzę w niedzielę do kina, do McDonald (nawet nie wiem czy jest otwarty :) ). Restauracje również omijam. I jakoś żyję. Ale co niektórzy zachowują się jak opętani. Wyścig przy półkach bo:,, papieru toaletowego zabraknie, a tylko trzy rolki zostały. Wyścig do kas, bo:,,zaraz się wrepeci z trzema produktami i będziemy dwie godziny stać". Masakra jakaś...

 • kacper 22.06.2018

  Szkoda, ze ni zapytali w sondażu o tą akcję z żabkami. Ciekawe jakie naród ma zdanie, bo dla mnie to paranoja, że ściga się przedsiębiorców za to, że chcą legalnie prowadzić interes, zarabiać i utrzymywać rodziny.

 • modric 22.06.2018

  Małe sklepy specjalnie na ustawie nie zyskały, a to dla nich ona miała być. A jeszcze obrywają pozwami jak w przypadku ajentów żabki.

 • Lewus 22.06.2018

  Jak widać po odpowiedziach w tym badaniu to ustawa o zakazie handlu na razie tak sobie działa. Polacy kupują więcej przed niedzielą, więc pracownicy supermarketów dla których ustawa miała być błogosławieństwie zasuwają jak mrówki i to dwa razy więcej. Nie wspomnę już o tym, czego nie było w badaniu czyli tego zmasowanego ataku na żabkę, bo ośmieliła się ona wykorzystać istniejące, powtarzam istniejące przepisy, żeby legalnie otwierać sklepy w niedziele.

 • MZD 22.06.2018

  Jak słusznie autor artykułu zaznaczył badanie wykonane dla Polskiej Rady Centrów Handlowych. Dostali to co zamówili. Jestem chorobliwie antypisowski ale w takie bzdurne wyniki nawet mi jest trudno uwierzyć.

 • nn 18.06.2018

  bruklińska rada szybko przywróci wszystkie robocze niedziele, szekle uciekają a tak to nie może być,

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.