13.03.2020/23:01

Zamknięcie sklepów w centrach handlowych uderzy w sieć CCC

Zarząd sieci sklepów CCC S.A. spodziewa się, iż skutki ogłoszonej przez Światową Organizację Zdrowia WHO pandemią koronowirusa COVID-19 i związane z tym działania podjęte w dniu dzisiejszym przez administrację rządową w zakresie ograniczenia działalności centrów handlowych, będą miały istotny wpływ na przyszłe wyniki finansowe Grupy Kapitałowej.

Władze spółki nie są jeszcze w stanie oszacować pełnych skutków pandemii koronowirusa na wyniki finansowe. Jednak wprowadzone ograniczenia w działaniu galerii handlowych, w których znajdują się salony CCC, będą miały z dużym prawdopodobieństwem negatywny wpływ na wyniki finansowe pierwszego kwartału.

Należy nadmienić, że Grupa intensywnie rozwija sprzedaż w kanałach e-commerce, która stanowiła w strukturze przychodów ze sprzedaży odpowiednio 25 proc. w roku 2019 i blisko 45 proc. w marcu 2020 roku.

Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Kaz 14.03.2020

    Ojoj... biedne CCC ze swoją ofertą Azjatyckiego obuwia. Inni sprzedawcy mają dokładnie tak samo, nawet ci którzy od podstaw produkują obuwie tu w Polsce.

  • Adam94 14.03.2020

    Tak urósł ecommerc czy może tak drastycznie spadły obroty w sklepach stacjonarnych? Według mnie to drugie.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.