03.01.2018/13:46

Zmarł współtwórca sieci Media Markt

W środę 25 grudnia zmarł Erich Kellerhals, współtwórca jednej z największych na świecie sieci elektromarketów Media Markt. Miał 78 lat.

W 1963 r. przedsiębiorca otworzył sklep z piecami węglowymi. Potem rozszerzył ofertę o rowery. W 1979 r. wraz z Walterem Gruntzem i Leopoldem Stiefelem otworzył w Monachium dyskont z elektroniką, co dało początek imperium Media Markt.

W 1988 r. firma Kaufhof przejęła większość udziałów w sieci, ale Kellerhals pozostał ważnym udziałowcem mniejszościowym. W 1993 r. sieć Media Markt przejęła konkurencyjnego Saturna, a w 1996 r. obie firmy kupiła grupa Metro.

Erich Kellerhals zmarł w otoczeniu rodziny w wieku 78 lat. Na liście najbogatszych Niemców Manager Magazine zajmował wraz z żoną 46. miejsce z majątkiem wartym ok. 3 mld euro.

Źródło: retaildetail.eu

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.