07.12.2018/08:00

Znika kolejny sklep sieci Simply Market w Polsce

We Wrocławiu przy ul. Hubskiej zlikwidowano Simply Market. W jego miejscu uruchomiono sklep Auchan Supermarket - pisze tuwroclaw.com. Nowy sklep wystartował w czwartek, 6 grudnia br.

Przypomnijmy, że pierwszy Auchan Supermarket w Polsce ruszył w listopadzie ub. roku. Z kolei koncept Moje Auchan zadebiutował na naszym rynku miesiąc wcześniej, w październiku 2017.

Docelowo Grupa Auchan planuje całkowitą likwidację szyldu Simply Market. To element wdrażanej od ubiegłego roku strategii "jednego brandu" - skupienia się we wszystkich działaniach firmy na sile i potencjale marki Auchan. Podobną taktykę obrała kilka lat temu inna wywodząca się z Francji sieć, a mianowicie Carrefour. Dziś w obrębie tej grupy działają już hipermarkety Carrefour, supermarkety Carrefour Market, sklepy convenience Carrefour Express, a od niedawna rozwijane są zupełnie nowe koncepty - Carrefour Easy i Carrefour Bio (nie ma ich jeszcze w Polsce).

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.