REKLAMAMLEKOVITA - DarPro 2020 - Baner Główny (kwiecień 2020)
Najpopularniejsze alkohole w Polsce to wódka, piwo i wino, ale Polacy coraz częściej kupują alkohole smakowe: whisky czy wódki kolorowe

Najpopularniejsze alkohole w Polsce to wódka, piwo i wino, ale Polacy coraz częściej kupują alkohole smakowe: whisky czy wódki kolorowe (fot. materiały własne)

Strona 4 z 4
REKLAMANutrend - Belka w artykułach - Baner nr 2 (16.03 - 16.04.2020)

Natomiast Michał Rosiak zwraca uwagę, że Polska nie jest krajem wysokiego spożycia wina. Wynika to przede wszystkim z uwarunkowań kulturowych i aspektów społecznych. U nas występują inne zwyczaje, niż np. na Południu Europy, gdzie do tradycyjnego obiadu podaje się kieliszek wina. W Polsce największą popularność ma przecież wódka.

Do najmniej promowanych trunków należą drinki na bazie mocnych alkoholi (zawartość poniżej 10%) – 31 razy promowanych, wina grzane (27), spirytusy (16), inne alkohole wysokoprocentowe (16) oraz miody pitne (14 wystąpień). Według ekspertów, wynika to z tego, że niniejsze trunki są mniej popularne wśród konsumentów.

Instytut badawczy ABR SESTA poddał analizie gazetki alkoholowe z datą ważności od 2 listopada do 31 grudnia 2016 roku. W związku z tym, że dane zostały pobrane 12 grudnia, pojedyncze gazetki mogły nie zostać ujęte w ww. zestawieniu. W tym okresie, w gazetkach reprezentatywnych dla sieci, alkohole były promowane 8109 razy.

źródło: MondayNews

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMARetail FMCG Congress - Half Page - marzec-kwiecień 2020
do góry strony