REKLAMAVOG - baner główny 2018
Amazon Court - kwatera główna firmy w Seattle

Amazon Court - kwatera główna firmy w Seattle (fot. Crest Communications/Wikimedia Commons)

Zgodnie z prognozą Morgan Stanley już w przyszłym roku cena akcji Amazona może osiągnąć 2 tys. dolarów, a kapitalizacja giełdowej spółki przekroczy 1 bilion USD. Tylko w bieżącym roku akcje giganta online zdrożały o 50 proc. – informuje portal CNBC.

REKLAMAPszczółka - Belka w artykułach - Sympatie (13-16.12.2018)

Główny biznes Amazona – sprzedaż detaliczną online – analityk Morgan Stanley Brian Nowak wycenił na 600 mld dolarów. Taką wartość ma on osiągnąć w ciągu 12 miesięcy. Amazon Web Services – chmura obliczeniowa – zostały wycenione na 270 mld dolarów, subskrypcje do serwisów online na 70 mld, a segment związany z reklamą na 55 mld USD.

Co ciekawe, zaraz po ogłoszeniu prognozy analityka Morgan Stanley pojawiły się głosy krytyków, którzy twierdzą, że wycena jest … niedoszacowana. Jim Cramer z portalu The Street stwierdził, że 270 mld dolarów to „konserwatywna” wycena AWS, zbyt niska wobec faktu, że w Dolinie Krzemowej to właśnie usługi chmury obliczeniowej są uważane za najcenniejszą część technologicznej własności Amazona.

Źródło: CNBC

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony