REKLAMAATLANTA POLAND - BAKAL - ŚWIĘTA - BANER GŁÓWNY (GRUDZIEŃ 2019)
Gang Słodziaków

Gang Słodziaków (Jeronimo Martins / Biedronka)

Jedna plastikowa butelka rozkłada się nawet 500 lat - dobrze wiedzą o tym mieszkańcy Leśnej Polany, którzy w nowej odsłonie akcji Gang Słodziaków” przekazują cenną wiedzę na temat ekologii. Aby rozbudzić w dzieciach troskę o środowisko, Biedronka nie tylko zwraca uwagę na kwestię ekologii w najnowszej książce o Słodziakach czy organizuje konkurs dla wszystkich szkół podstawowych w Polsce, ale też przygotowała specjalną broszurę o segregacji odpadów.

REKLAMAStoisko mięsne - belka w artykuła (14.11.-31.12.2019)

- O zmianach klimatu mówi się wiele, ale językiem dorosłych. My w tegorocznej akcji Gang Słodziaków postawiliśmy na edukację dzieci. Nasze Słodziaki mówią prostym językiem, a przy tym uczą ważnych rzeczy poprzez zabawę. Sadzimy też drzewa, bo zdajemy sobie sprawę z ich kluczowej roli dla klimatu. W takie działania wciągamy też dzieciaki z podstawówek.  Dzięki przygodom wesołego Gangu Słodziaków chcemy rozbudzić w najmłodszych proekologiczne postawy i świadomość, że nawet codzienne proste wybory oraz działania, takie jak segregacja odpadów, mają istotny wpływ na nasze najbliższe otoczenie – tłumaczy Dorota Wrotek-Gut, dyrektor ds. komunikacji marketingowej w sieci Biedronka.

W tegorocznej akcji Gang SłodziakówBiedronka zachęca dzieci nie tylko do czytania, lecz także przybliża najmłodszym tematykę ochrony środowiska. Sadzeniem drzew zajmują się Słodziaki w ostatnim rozdziale książki opowiadającej o przygodach Gangu Słodziaków oraz uczniowie klas I-III szkół podstawowych w ramach Biedronkowego konkursu. Na tym sieć nie poprzestaje. By celebrować Dzień Drzewa, Biedronka nawiązała współpracę z Fundacją Arka, w ramach której do wiosny 2020 r. zostanie zasadzonych 10 tys. drzew.

To jeszcze nie wszystko - w najbliższą sobotę, 12 października, klienci, którzy uczestniczą w akcji Gang Słodziaków i zrobią zakupy za co najmniej 40 zł, otrzymają za darmo edukacyjną broszurę dla dzieci. Najmłodsi dowiedzą się z niej m.in. jak przebiega proces recyklingu odpadów, czemu służy oraz jak my sami możemy przyczynić się do ochrony środowiska na co dzień. Broszura zawiera ważne informacje przedstawione w przystępny sposób, dzięki czemu nauka stanie się o wiele przyjemniejsza. Została opracowana we współpracy z Organizacją Odzysku Opakowań Rekopol.

Od wielu lat we wszystkich placówkach w całej Polsce sieć Biedronka prowadzi selektywną zbiórkę odpadów do recyklingu i odzysku trafia ponad 91 proc. wytworzonych przez Biedronkę odpadów, m.in. folia, makulatura, odpady bio. Ograniczenie zużycia plastiku w opakowaniach produktów marki własnej, szeroka oferta produktów ekologicznych i certyfikowanych, planowanie tras ciężarówek, by były jak najbardziej efektywne czy wreszcie ekorozwiązania w sklepach to tylko niektóre z inicjatyw podejmowanych przez sieć.

Sieć Biedronka, należy do portugalskiej grupy Jeronimo Martins. Firma zarządza w Polsce siecią ponad 2900 sklepów.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
REKLAMA
do góry strony