REKLAMAPRIM (KABANOS) - Baner Główny (03-16 kwietnia 2020)
Bio Family Supermarket w podwarszawskim Konstancinie-Jeziornie

Bio Family Supermarket w podwarszawskim Konstancinie-Jeziornie (fot. wiadomoscihandlowe.pl)

W jakim tempie będzie się rozwijać sieć sklepów Bio Family, kiedy placówki pod tym szyldem pojawią się w kolejnych miastach i jak wyglądają perspektywy dla rynku żywności ekologicznej w Polsce - na te i inne pytania portalu wiadomoscihandlowe.pl odpowiedziała Natasza Świtalska, współwłaścicielka sieci Bio Family.

REKLAMADOBROWOLSCY - Syty Wilk Pomaga - Belka w artykułąch (06.04 - 01.03.2020)

Jak wyglądają plany dalszej ekspansji sieci sklepów Bio Family? Czy planowane jest przyspieszenie rozwoju? Ile sklepów może liczyć sieć na koniec 2019 roku?

Intensywnie poszukujemy nowych lokalizacji w największych polskich miastach. Chcemy się rozwijać i otwierać jak najwięcej supermarketów Bio Family, ale oczywiście wszystko zależy od dostępności wolnych lokali handlowych, które będą odpowiadały standardom klientów Bio Family. W tym roku planujemy otworzyć co najmniej kilka supermarketów Bio Family w całej Polsce.

Czy Bio Family ma ambicję stania się największą siecią z żywnością bio w Polsce? Będziecie Państwo posiadać więcej sklepów, niż ma ich Organic Farma Zdrowia?

Oczywiście, bardzo nam zależy na rozwoju sieci supermarketów Bio Family. Chcemy być jak najbliżej naszych klientów, aby mieli nieograniczony dostęp do certyfikowanych produktów ekologicznych. Dlatego też cały czas szukamy lokalizacji, gdzie moglibyśmy otworzyć kolejny supermarket Bio Family.

Czy Bio Family będzie się rozwijać głównie w formacie supermarketów, czy może otwierane będą sklepy również w nieco mniejszym formacie?

Powierzchnia każdego z supermarketów Bio Family zawiera się w przedziale 400–500 mkw. Naszym założeniem jest, aby rozwijać się głownie w formacie supermarketów. Związane jest to z ofertą produktową Bio Family, w której znajduje się ponad 6 tysięcy certyfikowanych produktów ekologicznych. Dzięki temu możemy zaoferować naszym klientom bardzo szeroki wybór ekologicznych produktów, tak aby w jednym miejscu mogli zrobić kompleksowe zakupy.

W jakich lokalizacjach i w jakich miastach uruchamiane będą kolejne sklepy? Czy planowane jest wejście sieci Bio Family do centrów handlowych?

Aktualnie rozpatrujemy wiele lokalizacji, codziennie spływają do nas kolejne propozycje. Niezależnie od finalnych rozstrzygnięć, obecnie naszym priorytetem jest pojawienie się na terenie aglomeracji warszawskiej, w Trójmieście, Krakowie i Katowicach oraz otwarcie kolejnych sklepów w Poznaniu i we Wrocławiu. Interesują nas lokale znajdujące się w retail parkach, obiekty wolnostojące, galerie handlowe również.

Ile SKU oferuje przeciętnie sklep Bio Family? Jaka część to produkty pochodzące od polskich producentów?

W supermarketach Bio Family znajduje się ponad 6 tysięcy tylko i wyłącznie certyfikowanych produktów ekologicznych - posiadających europejski certyfikat żywności ekologicznej oraz europejskie certyfikaty ekologicznych kosmetyków i środków czystości. Produkty od polskich producentów można znaleźć w praktycznie każdej kategorii: świeże pieczywo bio, świeże mięso i wędliny bio (drób, wołowina, wieprzowina), świeże nabiały bio (kozie, krowie), miód bio, bakalie bio, mąki bio, kaszki dla niemowląt czy certyfikowane kosmetyki i środki czystości. Cały czas pojawiają się nowi polscy producenci żywności ekologicznej, dzięki czemu udział produktów polskich w Bio Family znacząco rośnie.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 5

 • 5
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (2)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~jeziorak 2 ponad rok temuocena: 100% 

  Skoro za sam lokal w Konstancinie sieć płaci ok 30.000 zł czynszu to mocno wątpię żeby placówki były ba dzień dzisiejszy rentowne. Niebawem w EKRS-ie pojawi się raport finansowy spółki więc zobaczymy ile dokładają

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~jw 1 ponad rok temu

  Oby się tak nie rozpędzali z tym rozwojem jak z Małpką hahahah

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMAPPH 2020 - PROMOCJA 25% - Half Page (kwiecień - maj 2020)
do góry strony