REKLAMADOBROWOLSCY - Syty Wilk - Baner Główny (17.02 - 01.03.2020)
Produkty ECO NATURAL BY YORK pomagają utrzymać dom w czystości. Są proste w obsłudze, dzięki czemu sprzątanie nie wymaga dużego wysiłku. A co najważniejsze, zostały wykonane z ekologicznych surowców.

Produkty ECO NATURAL BY YORK pomagają utrzymać dom w czystości. Są proste w obsłudze, dzięki czemu sprzątanie nie wymaga dużego wysiłku. A co najważniejsze, zostały wykonane z ekologicznych surowców. (fot. materiały prasowe firmy YORK)

Globalny kryzys środowiskowy pokazuje, że należy zmienić sposób myślenia i uświadomić sobie, że wpływ na otoczenie mamy w każdym momencie swojego życia. Zarówno nasze nawyki, zachowania, jak i decyzje zakupowe, zawsze niosą za sobą konsekwencje dla ekosystemu. Proekologiczne motywy coraz częściej nadają ton działaniom organizacji międzynarodowych, polityków i korporacji.

REKLAMA

Wszystkie te bodźce skutkują budowaniem postawy społecznej, która promuje dbałość o naturę i stoi w opozycji do konsumpcjonizmu. Pozwala to inaczej patrzeć na przedmioty codziennego użytku i uzmysłowić sobie, jak wiele z otaczających nas rzeczy jest zbędnych. Czas skończyć z wyrzucaniem na wysypiska tego, co można poddać recyklingowi, czyli między innymi plastiku i metalu.

Recykling i surowce odnawialne odpowiedzią na kryzys

Funkcjonowanie oparte na byciu w zgodzie z otoczeniem zauważa się coraz częściej także w świecie biznesu. Wpisuje się to w koncepcję społecznej odpowiedzialności biznesu (CSR – od ang. corporate social responsibility), którą firmy wdrażają na wielu polach swojej działalności. Według tej zasady przedsiębiorstwa mają na uwadze interesy społeczne i ochronę środowiska, jak również relacje z różnymi grupami interesariuszy. Może się to przejawiać na przykład w działaniach na rzecz lokalnych społeczności czy wykorzystywaniu ekologicznych procesów produkcji i materiałów.

Taką ideą kierowała się spółka YORK PL podczas tworzenia nowego brandu – ECO NATURAL by YORK. Produkty do sprzątania proponowane przez YORK PL wytwarzane są z materiałów z recyklingu oraz surowców odnawialnych – bambusa i bawełny. Uprawa bambusa nie wymaga stosowania środków chemicznych i pestycydów. Bambus posiada właściwości antybakteryjne, ponieważ jego włókna zawierają naturalną substancję, która chroni rośliny przed rozmnażaniem się grzybów i bakterii. Bambus jest najszybciej odnawialnym zasobem roślinnym Ziemi – niektóre odmiany rosną aż 4 cm na godzinę! Od wieków jest używany przez połowę populacji świata i odgrywa ogromną rolę w redukcji zużycia drewna, przyczyniając się do ochrony lasów. Można bez wahania nazwać go najszybciej rosnącym parasolem ochronnym naszej planety.

Codzienność w symbiozie z naturą

YORK PL pragnie działać jak typowe przedsiębiorstwo przyszłości i dzięki temu żyć w zgodzie z naturą. Za zadanie postawił sobie edukację konsumentów, wpływ na wzrost ich świadomości ekologicznej poprzez zachęcanie do korzystania z produktów do utrzymania czystości wytworzonych z eko-surowców, z wykorzystaniem eko-technologii.

Prace nad wprowadzeniem nowej marki trwały ponad rok. Były wynikiem wielu obserwacji zachowań konsumentów, badań rynkowych oraz testów produktowych – mówi Justyna Białoszewska, Dyrektor Marketingu spółki YORK PL. – Cały nasz zespół bardzo zaangażował się w budowanie brandu opartego o filozofię eko. Chcemy trafiać do konsumentów, którzy rozwijają swoją świadomość wpływu człowieka na środowisko naturalne. Dlatego ostateczny kształt produktów i przekaz idący za marką nie jest pozbawiony naszych własnych doświadczeń i przemyśleń na temat miejsca sprzątania we współczesnej codzienności. Większość z nas boryka się z ciągłym brakiem czasu. Próbujemy połączyć życie zawodowe ze szczęściem rodzinnym i realizacją pasji. Czynności takie jak sprzątanie nie są celem samym w sobie, zazwyczaj to po prostu sposób na przyjazne otoczenie. Sprzątamy, bo czujemy się odpowiedzialni za swój dom i rodzinę, dlatego poszukujemy funkcjonalnych produktów dobrej jakości, które nam to ułatwią. Produkty ECO NATURAL BY YORK pomagają utrzymać dom w czystości. Są proste w obsłudze, dzięki czemu sprzątanie nie wymaga dużego wysiłku. A co najważniejsze, zostały wykonane z ekologicznych surowców.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony