REKLAMAPRIM (KABANOS) - GRILL - Baner Główny (29.04-31.07.2020)

PRZEMYSŁ I PRODUCENCI

Napoje i piwo

 

15 lutego 2020, 06:34

(Flickr/atomicules)

Grupa Żywiec ogłosiła właśnie oficjalnie zamiar formalnego przejęcia Browaru Namysłów. Plan połączenia spółek ustalono 31 stycznia 2020 r. Wniosek o przejęcie złożony został do UOKiK 16 listopada 2018 r.

REKLAMAWH Market NETTO_belka w artykulach_lipiec-sierpień 2020

Grupa Żywiec zgłosiła 16 listopada 2018 r. do UOKiK zamiar przejęcia kontroli w formie nabycia 100 proc. udziałów w spółce Browar Namysłów sp. z o.o. 28 lutego urząd poinformował, że wydał zgodę na takie działanie.

Już wkrótce Grupa Żywiec poinformuje o terminie odbycia Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy spółki, która podejmie uchwałę w sprawie połączenia.

Połączenie nastąpi w trybie określonym w art. 492 § 1 pkt 1) Kodeksu spółek handlowych, przez przeniesienie całego majątku Browar Namysłów na Spółkę (łączenie się przez przejęcie), zgodnie z ustaleniami podjętymi w planie połączenia z dnia 31 stycznia 2020 r.

Grupa Żywiec S.A. należy do grupy kapitałowej Heineken z siedzibą w Holandii i prowadzi działalność w zakresie produkcji i sprzedaży piwa. Browar Namysłów, którego właścicielem jest obecnie firma z Żywca należał do Chicago Poland Investment Group LLC z siedzibą w USA.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 15

 • 7
  BARDZO PRZYDATNY
 • 2
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 5
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (10)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Mario Q 10 2 miesiące temuocena: 100% 

  Namysłów robił świetne piwa.Moze podstawowy Piłsudskiego nie był wyśmienity ale dało się pić. Za to Złoty Demar Chmielewski w obu wersjach mocy a szczególnie Zamkowe także w obu wersjach były wyśmienite. W Zamkowym wręcz się zakochałem. Piłem te piwa od dobrych kilku lat,może 7 czy 8 nie pamiętam już a przygoda z nimi zaczęła się od nietypowego piwa sliwkowego Plum.Fajne piwo smakowe. Potem zacząłem zgłębiać ofertę tego browaru i wiązało się to potem z nieustannym polowanie na.te piwa,gdyż w Trójmieście były bardzo trudno dostępne. Później było już lepiej i zaczęły się pojawiać w.wielu sklepach. Cóż,Żywiec przejął ten browar bo zaczął dostrzegać zagrożenie dla swoich,pożal się Boze " wyrobów ". Nadmienié tylko,że Żywca i innych podległych tej grupie marek.piw nie pija od ok. 20 lat,gdyż to po prostu ścieki. Kiedyś,za komuny był to rarytas dopaść i wypić Żywca,Krakusa,Tatrę czy Warkę. Także piwa z obecnej Kampanii Piwowarskiej czy Grupy Okocimia. Teraz dla zdrowia lepiej nie ruszać.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Batman 9 4 miesiące temuocena: 80% 

  I będzie po Browarze jedyne co Żywiec robi to niszczy dobre piwa

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Xzxz 8 4 miesiące temuocena: 0% 

  Już dawno kupił a jak ktoś chce dobre piwo to są kraftowe

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zybi 7 4 miesiące temuocena: 50% 

  DOBRZE ŻE JAKUBIAK ROBI DOBRE PIWA A ŻYWCA NIE PIJĘ JAK ZNISZCZYŁ BROWAR W GDAŃSKU.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Kakoak 6 4 miesiące temuocena: 100% 

  Kto pisał ten artykuł? Browar Namysłów nie należy już do Poland chicage inbestment Group, od kwietnia 2019 jego właścicielem jest Gtuoa Żywiec. Autor artykułu pisze o czymś bez żadnego zrozumienia.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~hho 5 4 miesiące temuocena: 40% 

  Tym którzy krytykują chciałbym tylko napisać, że Namysłów warzy średnie piwa, a właśnie należący od samego początku do Żywca browar cieszyński może pochwalić się piwami kraftowymi.

  oceń komentarz
 • ~Michall 4 4 miesiące temuocena: 88% 

  I Żywiec zrobi z dobrego piwa szczczyny

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Zorro 3 4 miesiące temuocena: 100% 

  Szkoda tego dobrego piwa.Juz nie będzie.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Nas 2 4 miesiące temuocena: 100% 

  To samo zrobia co z browarem Kujawiak przejma i zburza.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~Pit 1 4 miesiące temuocena: 100% 

  I tak zniknie kolejne dobre piwo.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
REKLAMA
do góry strony