REKLAMANaturio - baner główny - lipiec 2019

Państwowa Inspekcja Pracy wszczęła kontrolę w krakowskim sklepie sieci Ikea, w którym zatrudniony był zwolniony niedawno przez firmę pracownik po tym, jak opublikował komentarz na wewnętrznym forum spółki. O kontroli PIP, która potrwać może nawet miesiąc, jako pierwszy poinformowało Tok FM.

REKLAMAKAiN - Belka w artykułach (lipiec PROMO)

(fot. materiały prasowe, Ikea Polska)

Jak stwierdził w rozmowie z radiem Józef Bajdel, okręgowy inspektor pracy w Krakowie, kontrola w sieci Ikea jest "prawie kompleksowa, dotyczy i bezpieczeństwa, i higieny pracy, i prawa pracy". Szczegółowo wskazał na takie kwestie, jak m.in. "zawieranie i rozwiązywanie stosunków pracy oraz różnych innych zagadnień dotyczących m.in. szkoleń z zakresu BHP czy badań lekarskich".

Przypomnijmy, że pod koniec czerwca pracę w Ikei stracił pracownik, który opublikował na wewnętrznym forum firmy kontrowersyjny post. Jak tłumaczyła Ikea, przedstawiona przez pracownika opinia "mogła naruszyć dobra i godność osób LGBT+". - Dodatkowo, pracownik faktycznie wykorzystał cytaty ze Starego Testamentu mówiące o śmierci, krwi w kontekście tego, jaki los powinien spotkań osoby homoseksualne - tłumaczyła Ikea.

Zwolniony pracownik zdecydował się pozwać byłego pracodawcę, gdyż uznał, że to on sam jest dyskryminowany ze względu na swoje poglądy religijne. Pozew w jego imieniu złożony został przez Instytut Ordo Iuris. Mężczyzna chce uznania wypowiedzenia umowy o pracę za bezskuteczne, jak również wypłaty odszkodowania i przekazania pieniędzy przez Ikeę na cele charytatywne.

źródło: TOK FM

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~HK 1 14 dni temuocena: 50% 

  Czyli kiedy mówią Oni to jest mowa nienawiści, kiedy my - to mamy prawo, bo jest wolność. Szczególna filozofia, znana jako filozofia Kalego.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony