REKLAMAMARKET ROKU 2019 - Baner Główny (styczeń 2019)
Market Alma w Łodzi, przy Al. Piłsudskiego, źródło: materiały własne

Market Alma w Łodzi, przy Al. Piłsudskiego, źródło: materiały własne (fot. Konrad Kaszuba)

Syndyk Almy zajmie się sprzedażą Krakowskiego Kredensu i nieruchomości, które miały trafić w ręce E.Leclerc. W ten sposób pieniądze pozyskane od potencjalnego inwestora "lepiej zaspokoją wierzycieli" - pisze Puls Biznesu.

REKLAMAKongres Mięsny 2019 - belka w artykułach (styczeń 2019)

Przypomnijmy, jak informowaliśmy na początku maja, na skutek zażalenia wierzycieli spółki Alma Market, czyli firm Krakchemia i Bać-Pol Sąd Okręgowy w Krakowie postanowił oddalić wniosek o zatwierdzenie warunków sprzedaży zorganizowanej części przedsiębiorstwa, o co ubiegali się dwaj inni wierzyciele krakowskiego dystrybutora, czyli Powszechna Kasa Oszczędności Bank Polski oraz spółka Benus.

Chodzi o sprzedaż spółki Krakowski Kredens oraz kilku nieruchomości. Francuski E.Leclerc chciał za nie zapłacić 94 mln złotych. Pieniądze trafiłyby do wierzycieli, którzy są zabezpieczeni na majątku Almy, czyli PKO BP i BZ WBK.

Teraz sprzedażą majątku na zasadach ogólnych zajmie się syndyk Almy. Pieniądze dzięki temu "lepiej zaspokoją wierzycieli Almy".

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 5

 • 5
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony