REKLAMAeFRESH - SELENA nr 3 - Baner Główny (14-21.11.2018)

(fot. Pixabay CC0)

Aż 53 godziny mogłaby trwać "niedziela", gdyby Senat przychylił się do najnowszej propozycji poprawki przygotowanej przez NSZZ "Solidarność".

Wynika tak z nieprecyzyjnego sformułowania, jakie wkradło się w treść wspomnianej propozycji.

Związkowcy chcieli, aby podczas prac legislacyjnych w Senacie do ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele wprowadzono poprawkę, która zmieniałaby godziny, w jakie wykonywanie pracy w handlu oraz czynności związanych z handlem ma być w niedzielę zakazane. Zgodnie z ustawą uchwaloną przez Sejm, zakaz ma obowiązywać przez pełne 24 godziny - przez całą niedzielę.

"Solidarność" postulowała, aby wydłużyć ten okres o pięć godzin, do 5.00 w poniedziałek. Jednak przygotowana przez związkowców propozycja poprawki zawierała także inną zmianę, dotycząca początkowej godziny obowiązywania zakazu. Z treści proponowanej poprawki wynika wprost, że zakaz miałby zaczynać się już... w sobotę o godz. 00.00, czyli na samym początku dnia. Oznacza to, że zakaz trwałby przez 53 godziny.

Brzmienie proponowanej poprawki pozwala jednak sądzić, że związkowcy popełnili nieumyślny błąd. NSZZ "Solidarność" napisało bowiem o "29 kolejnych godzinach zakazu". 

Oto proponowana zmiana:

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 6

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 2
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Kapital 1 11 miesięcy temuocena: 100% 

  Ustawą znieść biedę! A tak na serio - Karol Marks cieszy się w grobie jak widzi ten absurd - zarówno ustawę jak i propozycje poprawek.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony