REKLAMAPRIM - KABANOS - BANER GŁÓWNY - (05.07 - 31.08.2019)
Spółdzielnia Polmlek-Maćkowy w Gdańsku zostanie zlikwidowana

Spółdzielnia Polmlek-Maćkowy w Gdańsku zostanie zlikwidowana (fot. By Artur Andrzej (Own work) [CC0], via Wikimedia Commons)

Polmlek kupił 100 proc. udziałów w spółce Rolmlecz, zajmującą się m.in. skupem mleka. Znacznie ważniejszy dla nabiałowego giganta jest zdobycie około 30 proc. udziałów w spółce Lacpol, do tej pory należących do Rolmleczu - pisze Puls Biznesu.

REKLAMAKAiN - belka w artykułach (sierpień-wrzesień 2019)

Wartość transakcji nie jest znana. Brakuje także szczegółów związanych z jej zapisami. Wiadomo jedynie, że zgodę na transakcję musi jeszcze wydać UOKiK.

Jak pisze Puls Biznesu, Lacpol od lat znajdował się na celowniku firm z branży nabiałowej. Lacpol to producent artykułów mleczarskich, w tym serów, mleka, śmietanki i proszków mlecznych. W większości trafiają one do sklepów pod markami sieci handlowych. W 2017 roku przychody firmy wyniosły niemal 400 mln złotych.

Próby przejęcia firmy do tej pory kończyły się fiaskiem m.in. ze względu na bardzo skomplikowany akcjonariat spółki. Lacpol powstał w PRL jako centrala handlu zagranicznego, dlatego udziały w nim miało nawet 200 innych przedsiębiorstw. Rolmlecz były kluczowym akcjonariuszem, który posiadał 30 proc. akcji.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 4

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony