REKLAMADan Cake - Mlekovita (bułeczki) - baner główny (czerwiec 2018)

(fot. pixabay)

Producenci drobiu najgorsze mają już za sobą, ale ptasia grypa zmniejszyła eksport i obniżyła ceny. Powrót na rynki poza UE zajmie branży miesiące – czytamy w Pulsie Biznesu.

REKLAMABinaria (eMIXIT) - Belka w artykułach_v.1

Jak przypomina Puls Biznesu, na przełomie roku, gdy weterynarze informowali o kolejnych ogniskach ptasiej grypy, producenci drobiu mówili o zachwianiu równowagi podaży i popytu, spadku cen i wyhamowaniu rosnącej jak na drożdżach produkcji.

Do czasu epidemii nadwyżki wchłaniał eksport, jednak choroba wykluczyła polski drób z części rynków pozaunijnych. Puls Biznesu informuje, że teraz branża może trochę odetchnąć. Od 6 kwietnia rolnicy mają znów prawo wypuszczać drób, zgodnie z nowym ministerialnym rozporządzeniem, które złagodziło wcześniejsze nakazy i zakazy.

Teoretycznie starania o przywrócenie eksportu na dany rynek mogą zająć trzy miesiące po likwidacji ostatniego ogniska, w praktyce trwa to dłużej. W Pulsie Biznesu czytamy, że powrót nie nastąpi więc wcześniej niż w czerwcu, co — licząc od wybuchu choroby — oznacza co najmniej pół roku bez wielu odbiorców.

Więcej w Pulsie Biznesu

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony