REKLAMAKORAL - Baner Główny - Rożek Duo (19-24.05.2019)

(fot. Pixabay)

2,54 mln Polaków przebywa poza granicami kraju na pobyt czasowy - wynika z analiz GUS. Oznacza to, że w ciągu roku liczba ta zwiększyła się o 25 tys. - pisze Rzeczpospolita.

REKLAMAKongres Rynku FMCG - Belka w artykułach (kwiecień - maj 2019)

Odpływ Polaków jest jednak najmniejszy od wielu lat. Jeszcze w 2016 roku emigracja wyniosła 120 tys., a w 2015 - 77 tys.

Zdaniem ekspertów emigracja zarobkowa z Polski powoli się stabilizuje. Wynika to m.in. z dużej niechęci do wyjazdu deklarowanej przez młode pokolenie. W grupie wiekowej 18-24 wyjazd rozważa zaledwie 8,6 proc. ankietowanych - najmniej od czterech lat, czyli od początku badania Work Service.

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (1)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~daesh 1 6 miesięcy temuocena: 0% 

  przekonali się, że warto się uczyć i wyspecjalizować w jakiejś dziedzinie - nikt juz nie chce na obczyźnie strzyc owiec, sprzątać zaplecze resteuracji z powodu nieznalezienia pracy w kraju, a to dlatego, że blokerem do lepszej pracy i zarobków był brak wykształcenia.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony