REKLAMAOKI drukarnia - baner główny grudzień_styczeń 2018/2019

(fot. Maciej Pobocha)

Pracownicy o specjalizacji "sprzedażowej" są najczęściej poszukiwani przez pracodawców - wynika z danych firmy GoldenLine. Ogłoszenia odpowiadają za około 21 proc. wszystkich wystawionych w serwisie w 2017 roku.

REKLAMAKongres Mięsny 2019 - belka w artykułach (styczeń 2019)

W 2017 roku pracodawcy zamieścili w serwisie GoldenLine 157 844 ogłoszeń. Większość z nich została skierowana do kandydatów zamieszkujących województwo mazowieckie (17 proc.), dolnośląskie (13 proc.), małopolskie (11 proc.), śląskie (9 proc.), oraz wielkopolskie (8 proc.).

Jak wynika z analiz GoldenLine, największa liczba ofert dedykowana była osobom pracującym w obszarze Sprzedaż - oferty dla tej specjalizacji to 21 proc. ze wszystkich opublikowanych ogłoszeń. Na kolejnych miejscach znalazły się: Produkcja (15 proc. wszystkich ofert pracy), Obsługa klienta/Call Center (10 proc.), Informatyka/Programowanie (9 proc. ofert) oraz Finanse/Ekonomia (9 proc.).

W 2017 roku najwięcej ofert otrzymali kandydaci pomiędzy 27. a 35. rokiem życia (49 proc. zapytanych osób była w tym wieku), zaś 29 proc. osób, które otrzymały ofertę pracy od rekrutera, było w wieku 36-45 lat. Na trzecim miejscu uplasowały się osoby pomiędzy 18 a 26 rokiem życia (wśród osób, które otrzymały ofertę pracy od rekrutera, 10 proc. jest w tym wieku). Tuż za podium znalazły się osoby w wieku 45+ (8 proc.zapytanych osób).

Poleć innym

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

Komentarze (0)

dodaj komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony