19.08.2020/20:19

Auchan odpowiada Agrounii ws. oskarżeń o fałszywe oznaczenia sprzedawanych pomidorów

Ruch rolników opublikował informację o tym, że francuska sieć sprowadza holenderskie pomidory i reklamuje je jako produkt polski. Detalista przyznaje, że był to przypadek incydentalny i od razu zostały podjęte wszystkie czynności wyjaśniające.

O sprawie informowaliśmy wczoraj. „Niepojęte i ciągle nieograniczone jest przyzwolenie polskich służb na robienie Polaków w balona albo jak ktoś woli to w pomidora” – czytamy we wpisie Agrounii w serwisie Facebook.

Grupa rolników zarzuciła Auchan, że holenderskie pomidory II kategorii reklamuje jako produkt polski. Na potwierdzenie swojej tezy wrzuciła również zdjęcia produktów.

Teraz do sprawy odniósł się detalista, który twierdzi, że zawinili pracownicy.

„Po otrzymaniu zgłoszenia o nieprawidłowym oznakowaniu pomidorów w jednym z naszych sklepów, bezzwłocznie podjęliśmy działania wyjaśniające. Na podstawie zebranych informacji możemy zapewnić, że sprawa miała charakter incydentalny i dotyczyła jedynie części pomidorów oferowanych tego dnia w ramach promocji we wskazanym sklepie. Ponieważ przyczyną tej sytuacji był błąd ludzki, kierownictwo Auchan Retail Polska wystosowało do wszystkich sklepów sieci przypomnienie o obowiązujących zasadach, m.in. w zakresie stałej i detalicznej kontroli wszystkich oznaczeń warzyw i owoców w każdej z placówek” – napisała sieć.

Auchan podkreślił również, że o tym, jak bardzo sieć stara się dbać o prawidłowe oznaczenia produktów świadczą  opublikowane w ostatnim czasie wyniki kontroli przeprowadzonej przez UOKiK w 16 sieciach handlowych w całej Polsce. Przeprowadzono ją w lutym tego roku. Zgodnie z komunikatem Inspekcja Handlowa nie wykryła w sklepach Auchan żadnych nieprawidłowości związanych z oznakowaniem produktów.

 

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także