18.08.2020/16:35

Agrounia wytropiła holenderskie pomidory w Auchan sprzedawane jako polskie

Agrounia, która zwraca uwagę na prawidłowe oznakowanie produktów rolnych w sklepach, tym razem zarzuca sieci Auchan oszukiwanie polskiego konsumenta. W dosadnych słowach organizacja opisuje oznaczenie holenderskich pomidorów jako polskie.

„Niepojęte i ciągle nieograniczone jest przyzwolenie polskich służb na robienie Polaków w balona albo jak ktoś woli to w pomidora” – pisze Agrounia na swoim profilu na Facebooku. 
Dalej organizacja tłumaczy, że sklepy przyzwyczaiły się do mówienia: to 'błąd ludzki'.

„Mamy wrażenie, że w prawie przydałaby się konkretna definicja co to jest błąd ludzki bo w tym przypadku mamy do czynienia z ludzkim ale bardzo dobrym zorganizowaniem. Nawet takim: jak to później wszystko wytłumaczyć by uniknąć kary” – zarzuca sieci Auchan Agrounia.

Wcześniej Agrounia chciała podziału sieci Biedronka i zwracała uwagę na złe oznaczenia warzyw właśnie w Biedronce oraz w Kauflandzie. Dodatkowo Michał Kołodziejczyk z AgroUnii pokazywał na filmie nieświeże warzywa w niemieckiej sieci sklepów.

 

 

AgroUnia znalazła holenderskie pomidory sprzedawane jako polskie w Auchan (AgroUnia)

 

Dodaj komentarz

6 komentarzy

 • Dyziu 21.08.2020

  A co z naszymi rodakami, którzy te pomidory zrywają w Niderlandach. Popierają holendrów? czy też, tylko, tylko pojechali zarobić parę groszy? Gdyby nie wynagrodzenie nikt by nie jechał. Ale jednak pomagają holendrom budując im pozycję dominującą na rynkach? Gdyby w Polsce można było zarobić 43zł na godz. to tylko przecież 43zł. 43 zł i nie ma emigracji, rozmarzyłem się.

 • Kubuś 19.08.2020

  Już mam tego dosyć, przerzucam się na banany, pomarańcze, grapefruity, mango, avovado ,kiwi i bataty. Nie chcę już jeść niczego polskiego. Trzeba zatrzymać ten zalew narodowosocjalistycznego populizmu czy jak to jeszcze nazwać.

 • Wyborca Dudy ;) 19.08.2020

  Tw ernest: Jesteś żałosny

 • Harry 18.08.2020

  A dlaczego nie ma linku do źródła?

 • Tw ernest 18.08.2020

  I super. Wiem gdzie kupowac pomidory aby nie wspierac wyborcow dudy.

 • Tw ernest 18.08.2020

  I super. Wiem gdzie kupowac pomidory aby nie wspierac wyborcow dudy.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.
zobacz także