20.02.2021/18:10

Cztery sieci handlowe z Grupy Eurocash będą mogły oferować usługi kurierskie i otworzyć sklepy w niedziele

Firma Pointpack podpisała z Pocztą Polską i Eurocash trójstronną umowę o współpracy, w ramach której będzie obsługiwać przesyłki dostarczane przez pocztę do sklepów sieci handlowych, takich jak: Delikatesy Centrum, Lewiatan, Abc, czy Euro Sklep. Klienci będą mogli odbierać paczki jedynie w tych placówkach, których właściciele zdecydują się na uruchomienie punktu odbioru.

- Zawarte umowy dotyczą możliwości uruchomienia usługi kurierskiej „Moja Paczka” przez niezależnych przedsiębiorców, zrzeszonych w sieciach sklepów takich jak Delikatesy Centrum, Lewiatan, Abc, czy Euro Sklep. Co ważne, nie dotyczą całej sieci, ale wybranych punktów, spełniających odpowiednie wymagania – mówi Jan Domański, rzecznik prasowy Grupy Eurocash.

I dodaje: - Decyzja o tym, czy skorzystać z tego rozwiązania i poprawić konkurencyjność swojego sklepu poprzez zaoferowanie usług kurierskich jest jak zawsze po stronie właściciela sklepu. To samo dotyczy decyzji o ewentualnym otwarciu placówki w niedziele.

- Dostęp do obsługi kurierskiej w sklepach jest coraz bardziej potrzebny i oczekiwany przez konsumentów. To właśnie dlatego chcemy zapewnić naszym klientom – właścicielom sklepów zrzeszonych w sieciach franczyzowych i partnerskich – możliwość korzystania z takiej usługi. Dzięki temu sklepy prowadzone przez polskich przedsiębiorców, zlokalizowane blisko swoich klientów, będą mogły wzmacniać swoją konkurencyjność – mówi Jan Domański, rzecznik prasowy Grupy Eurocash

Justyna Siwek, rzecznik prasowy Poczty Polskiej w rozmowie z wiadomoscihandlowe.pl potwierdziła, że operator pocztowy realizując strategię rozwoju kanału dostaw przesyłek kurierskich Odbiór w Punkcie nawiązał współpracę z grupą Eurocash oraz spółką PointPack w zakresie możliwości odbiorów przez klientów zamówień online w sieci sklepów ABC, Lewiatan czy Delikatesy Centrum.  

– Zgodnie z celami strategicznymi Poczta Polska udostępni klientom., w perspektywie roku 2022, sieć 20 tys. punktów odbioru, stąd współpraca z grupą Eurocash wpisuje się z konsekwentną budowę pozycji Poczty Polskiej w dynamicznie rozwijającym się polskim rynku e-commerce, zapewniając swoim klientom maksymalne korzyści wynikające z bliskości i komfortu odbioru przesyłek – podkreśliła Justyna Siwek.

Dodała też, że współpraca z grupą Eurocash pozwoli na dotarcie z tą formą odbioru również do mniejszych miejscowości, na terenie których zidentyfikowano potrzebę zwiększenia elastyczności odbiorów dla klientów Poczty Polskiej, a pierwsze kilkaset punktów z grupy Eurocash zostanie udostępnionych już w marcu br.

W ramach Grupy Eurocash działa w sumie niemal 15 tys. placówek handlowych pod szyldami: Lewiatan, Delikatesy Centrum, ABC, Mila, Groszek, czy Euro Sklep.

Dodaj komentarz

7 komentarzy

 • Byle jak@interia.pl 22.02.2021

  A co z ludźmi którzy będą musieli przychodzić w niedzielę do pracy bo komuś mazy się bogactwo kosztem wciąż biednego pracownika?

 • Marwak 22.02.2021

  Mam nadzieję ,że rząd zrobi z tym porządek.To jest jawne obchodzenie prawa.Dobrze,że jeszcze nikt nie wymyślił,aby ze sklepów zrobić stację benzynową i sprzedawać tam benzynę w kanistrach.Powinny być móc otwarte placówki,w których działalność pocztowa przynosi co najmniej 90 procent obrotów.Ale w naszym kraju same absurdy jak np.opłata za wywóz śmieci według zużytej wody.Podlewam kwiaty to produkuje śmieci?

 • Jarek 22.02.2021

  @MELK@ ściema, paczki nie są nadawane przez komputer, tylko przez dedykowany terminal ( jak pinpad do płatności kartą)

 • Jarek 22.02.2021

  @MELK@ ściema, paczki nie są nadawane przez komputer, tylko przez dedykowany terminal ( jak pinpad do płatności kartą)

 • Martyna D. 21.02.2021

  Początek tego typu kombinacjom dała złodziejska sieć z Poznania. Teraz kolejni chcą koniecznie otwierać swe budy w niedzielę. Nasuwa się wciąż to samo pytanie gdzie w tym wszystkim jest pracownik który po 6 dniach ciężkiej pracy chciałby odpocząć i pobyć z rodziną. Pokazują co dla nich znaczy człowiek, ile jest wart i jak dbają o nich. Chciałabym aby chociaż jeden z tych biurowych darmozjadow popracował w takiej.... Zabce kilka dni non stop.... Ale oni też należą do pisowych nadludzi. Im się należy a wyrobnik niech zapier........

 • @MELK@ 20.02.2021

  Ściema ,chcialam nadać paczkę ,ale mieli komputery zepsute.albo coś się zacina ,biedni pracownicy wykozystiwani za najniższą krajowa zmuszeni pracować w niedziele.

 • @MELK@ 20.02.2021

  Ściema ,chcialam nadać paczkę ,ale mieli komputery zepsute.albo coś się zacina ,biedni pracownicy wykozystiwani za najniższą krajowa zmuszeni pracować w niedziele.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.