19.10.2018/10:00

Czym kierować się przy zakupie tekstyliów dla branży HoReCa?

Eksperci z Polskiej Grupy Tekstylnej, którzy zawodowo zajmują się dostarczaniem pościeli do hoteli, podpowiadają na co zwrócić uwagę przy zakupie tekstyliów dla branży HoReCa.

Jak mówi Pan Adam specjalista ds. sprzedaży tekstyliów hotelowych z PGT:

Należy pamiętać o doborze materiałów i odpowiedniej gramaturze, wiele zależy od potrzeb klienta. Jednak aby pościel bawełniana miała ładny wygląd, musi być prana i prasowana w wysokiej temperaturze. Pamiętajmy że 95 stopni to standard, dlatego wybierajmy materiały przystosowane do prania w wysokich temperaturach. Gramatura pościeli to minimum 160g/m2, wysoka gramatura zwiększa wytrzymałość mechaniczną. Zwracajmy uwagę na rodzaj zastosowanego włókna tak aby nie posiadało ono żadnych odstających elementów, które zwiększają ryzyku uszkodzenia materiału. Z ekonomicznego punku widzenia tego typu pościel jest droższa w zakupie, ale na pewno są to produkty wytrzymałe, znakomite jakościowo i spełniające wymogi czasu i mody - potrzebne w prowadzeniu hoteli, placówek szpitalnych i sanatoryjnych. Ostatecznie ich zakup zwróci się w czasie.

Czym więc kierować się przy dokonywaniu wyborów? Jaką pościel wybrać, gdy różnice między tekstyliami hotelowymi a domowymi są zasadnicze? Wytrzymałość pościeli hotelowej musi być nieporównywanie większa, gdyż jest poddawana mocniejszym działaniom w firmach pralniczych. Pamiętajmy aby nie kierować się jedynie ceną a również jakością użytych materiałów.

Zwracajmy uwagę również na dostępność danego ręcznika, pościeli czy obrusu. Tak, aby w przyszłości uzupełniać braki tekstyliami z tego samego kompletu. Warto zorientować się przed zakupem jak długo dana linia jest na rynku i czy dystrybutor zamierza kontynuować jej sprzedaż w przyszłości.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.