01.10.2019/12:56

Eurocash chce przejąć kontrolny pakiet akcji e-sklepu Frisco.pl

Do UOKiK wpłynęło zgłoszenie zamiaru przejęcia przez Eurocash kontroli nad spółką Frisco. Detalista stacjonarny chce dokupić akcje supermarketu online i zostać większościowym udziałowcem.

Wniosek do UOKiK wpłynął 30 września. Zgłoszenie dotyczy zamiaru przejęcia przez Eurocash kontroli nad Frisco poprzez nabycie akcji w kapitale zakładowym. Według danych z ostatniego raportu półrocznego, na koniec czerwca 2019 r. Eurocash posiadał ok. 44 proc. akcji Frisco.

Grupa Eurocash od dawna nie kryje zainteresowania przejęciem kontroli nad dynamicznie rozwijającym się serwisem online. Już w październiku 2017 r. Pedro Martinho, członek zarządu Grupy Eurocash, potwierdzał to w rozmowie z portalem wiadomoscihandlowe.pl.

„Na tym polu panuje pełna zgoda obu stron, czyli Eurocashu i funduszu MCI, który obecnie jest większościowym udziałowcem w tej spółce. Biznes się rozwija, bardzo dobrze rokuje, więc chcemy wejść w niego mocniej. Frisco.pl zaś zależy na pozyskaniu inwestora, który zainwestuje w jej rozwój.” – zapewniał wówczas menedżer.

Eurocash podkreśla jednak, że mimo złożenia wniosku do UOKiK kwestia przejęcia Frisco nie jest jeszcze przesądzona.

– Już w 2014 r., kiedy zostaliśmy mniejszościowym akcjonariuszem Frisco, informowaliśmy, że w przyszłości możemy odkupić pozostałe akcje od funduszy MCI. Jesteśmy więc naturalnym partnerem do rozmów na ten temat, ale na ten moment żadne konkretne decyzje nie zapadły – zaznacza Jan Domański, rzecznik prasowy Grupy Eurocash.

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.