30.11.2019/16:02

Indykpol poprawił wyniki. Firmie pomógł globalny deficyt wieprzowiny

Narastająco po trzech kwartałach 2019 roku Grupa Kapitałowa Indykpol osiągnęła przychody ze sprzedaży w wysokości 745 959 tys. zł. Zysk na działalności operacyjnej wyniósł 29 286  tys. zł, zysk brutto 28 330 tys. zł oraz zysk netto 22 179 tys. zł. W porównaniu do trzech kwartałów 2018 roku przychody ze sprzedaży Grupy Indykpol wzrosły o 2,9 proc. – podała spółka w raporcie.

Narastająco trzy kwartały 2019 roku Spółka zamknęła przychodami w kwocie 693 591 tys. zł, zyskiem na działalności operacyjnej 5 464 tys. zł, zyskiem brutto 5 004  tys. zł i zyskiem netto w wysokości 2 716 tys. zł. W porównaniu do trzech kwartałów roku ubiegłego przychody spółki zwiększyły się o 1,8 proc.

Pozytywny wpływ na wyniki Grupy w minionym kwartale miał prawdopodobnie globalny deficyt na mięso wieprzowe, wynikający z trudnej sytuacji w Chinach, związanej ze zwalczaniem choroby ASF w trzodzie chlewnej.

Indykpol eksportuje swoje produkty do kilkudziesięciu krajów na całym świecie. Lista krajów współpracujących z firmą stale rośnie. Głównymi rynkami zbytu dla spółki są kraje Unii Europejskiej do których trafia około 80 proc. eksportowanych produktów. Ważne są również rynki pozaeuropejskie w tym kraje Dalekiego Wschodu oraz Afryki.

Uzupełnieniem sprzedaży na rynek europejskiej jest oferta kierowana na rynek chiński Indykpol jest w wąskiej grupie podmiotów, które posiadają od 2012 roku uprawnienie eksportowe na rynek chiński. Od 25 września 2018 roku rynek chiński został po przerwie otwarty na eksport polskiego drobiu. O wadze tego rynku decyduje przede wszystkim jego duża siła nabywcza,  duży potencjał i dynamiczny wzrost. Dodatkowo asortyment produktów tam sprzedawanych jest zupełnie inny niż asortyment lokowany na rynku unijnym.   

Podstawą ekspansji rynkowej Grupy jest pionowo zintegrowana organizacja produkcji, obejmująca wszystkie etapy od piskląt i paszy aż do własnej sieci dystrybucji. Taka forma gwarantuje osiągnięcie zadowalającej efektywności oraz zapewnienie pełnego bezpieczeństwa oferowanych wyrobów. Grupa produkuje pisklęta indycze i gęsie na potrzeby własnych ferm oraz współpracujących hodowców. Dysponuje własnymi obiektami fermowymi o powierzchni ponad 160 tys. mkw. oraz własną wytwórnią pasz. Produkcja jest realizowana w zakładzie ubojowo-przetwórczym zlokalizowanym w Olsztynie.

Od prawie 30 lat Indykpol buduje markę odpowiedzialnego dostawcy mięsa oraz przetworów drobiowych o wysokich standardach. Grupa Kapitałowa Indykpol specjalizuje się w produkcji mięs i przetworów indyczych, jest ich największym producentem w kraju.

Podstawą strategii rozwoju Grupy jest teza „dobre jedzenie daje dobre życie”. Indykpol oferując swoje produkty w kluczowych kategoriach – mięs, parówek, pasztetów, szynek – stawia na najwyższą jakość oferowanych produktów dedykowanych dla świadomych konsumentów, w tym gamę produktów naturalnych, wolnych od konserwantów. W te potrzeby wpisuje się także unikalna zasada kontroli produkcji „od pola do stołu”, która wyróżnia Indykpol jako firmę kontrolującą cały proces wytworzenia od paszy i pisklęcia po gotowy produkt.  

Dodaj komentarz

0 komentarzy

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.