16.10.2016/14:26

Krzysztof Tokarz, prezes GK Specjał: Jesteśmy za ograniczeniem handlu w niedziele

Jeśli spojrzymy na ten zakaz z punktu widzenia konkurencyjności, to jest on dla małych sklepów bardzo dobry. To przede wszystkim sieci handlowe a nie małe sklepy zarabiają więcej handlując w niedzielę – mówi w wywiadzie dla portalu wiadomoscihandlowe.pl Krzysztof Tokarz, prezes zarządu Grupy Kapitałowej Specjał.

Jeśli widzisz ten tekst, oznacza to, że wykorzystałeś limit 8 bezpłatnych artykułów w tym miesiącu lub próbujesz przeczytać artykuł premium, dostępny wyłącznie dla naszych subskrybentów.
Wspieraj profesjonalne dziennikarstwo.
Wykup subskrypcję i uzyskaj nieograniczony dostęp do naszego portalu.

W ramach subskrybcji otrzymasz:
  • Najważniejsze informacje z branży;
  • Archiwum blisko 40 000 profesjonalnych tekstów;
  • Wywiady, opinie i pogłębione analizy pomagające w codziennej pracy
Dodaj komentarz

2 komentarze

  • Lena 17.10.2016

    A co z interesem konsumenta ? Jak Orban na Węgrzech zaczął majstrować przy podatkach w handlu i zamknął sklepy w niedzielę to doprowadził do takiego wzrostu cen, że dzisiaj jest tam drożej o 30% niż w Polsce. Dlaczego o tym nie mówi się konsumentom ?

  • Anna 17.10.2016

    Zakaz handlu w niedziele dobry dla małych sklepów... Konsumenci nie zaczną kupować w małych sklepach wyłącznie dlatego, że wszystkie sklepy będą zamknięte w Niedziele. Stracą galerie handlowe i hypermarkety - i tak żeby mieć taką samą profitowość będę musiały podnieść ceny, którę w efekcie mogę się znliżyć do tych w małych sklepach ... czyli kto traci? Konsument który musi zapłacić więcej mimo tego, że odpada mu cześć dochodu bo - w uproszczeniu - nie może pracować w Niedziele /produkty firm w której pracuje nie mogę sprzedawać się w Niedziele.

Zostaw komentarz

Portal Wiadomoscihandlowe.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.